אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנדרואיד Q תכלול גרסה למחשב השולחני וניהול הרשאות פרטני צילום: thisisglance

אנדרואיד Q תכלול גרסה למחשב השולחני וניהול הרשאות פרטני

הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הפופולרית תתמוך בממשק של תחנת עבודה - מקלדות, עכברים וחלונות בגדלים שונים; בנוסף, יקבלו משתמשי אנדרואיד Q שליטה טובה בהרבה בפרטיות שלהם, דרך יכולת לנטרל רכיבי ריגול ספציפיים באפליקציות

21.01.2019, 16:48 | רפאל קאהאן

אנדרואיד Q, הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הפופולרית מבית גוגל, עדיין לא זמינה באופן נרחב לציבור המפתחים, אך כמה מהם הצליחו להתנסות בגרסאות המוקדמות שלה. לפי פרסומים בפורום המפתחים XDA, רכיבי מערכת ההפעלה מראים על תמיכה מתוכננת בתצורת הפעלה שולחנית (Desktop). לא ברור איך זה יתבצע והאם מדובר בשילוב של הסמארטפון בעריסה שתתחבר למקלדת ועכבר, או במחשבי אנדרואיד לכל דבר.

קראו עוד בכלכליסט

יצרניות מכשירים כבר הציגו תחנות עגינה יעודיות לסמארטפונים (למשל DEX של סמסונג) במטרה להופכם למוחות ניידים עבור תחנות עבודה שולחניות - אך הניסיונות התגלו כמגושמים למדי; אנדרואיד פשוט לא יודעת לעבוד היטב עם ממשק של מחשב סטנדרטי, להתמודד עם חלונות מרובים בגדלים שונים ועוד.

יוגה A12 של לנובו, מחשב מבוסס אנדרואיד, צילום: ניצן סדן יוגה A12 של לנובו, מחשב מבוסס אנדרואיד | צילום: ניצן סדן יוגה A12 של לנובו, מחשב מבוסס אנדרואיד, צילום: ניצן סדן

יצרניות אחרות השיקו מחשבי אנדרואיד (למשל היוגה A12 של לנובו), שסבלו מאותן מגבלות. היצרניות התאמצו ליצור חוויית שימוש נקייה ונוחה, אך התקשו לכופף את ליבת אנדרואיד לשם כך. נראה שגוגל החליטה להקל עליהן, והתוצאה תגולם באנדרואיד Q.  

חידוש אחר במערכת ההפעלה החדשה יהיה ערכת נושא חשוכה, כלומר תצוגה כהה כברירת מחדל - מה שיוכל להוריד את העומס על עיני המשתמש ולצמצם במידת מה את צריכת האנרגיה.

הממשק המוחשך של אנדרואיד Q, צילום מסך הממשק המוחשך של אנדרואיד Q | צילום מסך הממשק המוחשך של אנדרואיד Q, צילום מסך

מדובר בתכונה שתכהה את התפריטים מלבן ואפור לאפור כהה, בתצורה שתיתמך גם באפליקציות צד שלישי. מדובר בערכת נושא שתזכיר מאוד את זו של ממשק ההפעלה של וואן פלוס, אוקסיג'ן.

תכונה נוספת נועדה לשפר את השליטה של המשתמש במידע שלו: גרסה Q תכלול אפשרות להגבלה ספציפית של הרשאות הגישה בכל אפליקציה. למשל, ניתן יהיה לאסור על אפלקציות לאסוף את נתוני המיקום שלנו ברקע, ולאפשר להן לעשות זאת רק כשאנחנו מפעילים אותן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות