אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תשקיע חצי מיליארד דולר בדיור בר השגה צילום: גטי אימג'ס

מיקרוסופט תשקיע חצי מיליארד דולר בדיור בר השגה

ענקית התוכנה צפויה להקים שכונות באזור סיאטל, לשמר בניינים ולתרום 25 מיליון דולר ישירות לגורמים המטפלים בחסרי בית; המטרה: לשפר את התדמית הציבורית ולקבל תמיכה בתוכניות הרחבת המטה שלה

17.01.2019, 11:54 | שירות כלכליסט

מיקרוסופט הודיעה כי תשקיע 500 מיליון דולר לבניית דיור בר השגה באזור סיאטל שבוושינגטון, בקרבת המטה הראשי שלה. בכך היא מצטרפת לשורה של חברות טכנולוגיה שמנסות לסייע לערי הבית שלהן, במטרה לשפר את מעמדן אל מול טענות לייקור המחייה ותרומה נמוכה לכלל האוכלוסיה.

קראו עוד בכלכליסט

אמש (ד') הודיעה ענקית התוכנה שתחבור למלכ"רים כדי לשפר את מצב הדיור בסיאטל וסביבתה, ושהסכום שהוקצה לכך יאפשר בניית בתים חדשים ושימור בתים קיימים. המהלך מתבצע במסגרת פרויקט הרחבת המטה של החברה ברדמונד, שנועד לאכלס 8,000 עובדים נוספים.

העיר סיאטל, צילום: גטי אימג העיר סיאטל | צילום: גטי אימג'ס העיר סיאטל, צילום: גטי אימג

נשיא מיקרוסופט בראד סמית וסמנכ"לית הכספים איימי הוד מסרו בהודעה שההכנסה החציונית בסביבת המטה "לא עמדה בקצב עליית הדיור, כך שהפך כמעט בלתי אפשרי לעובדים בעלי הכנסה נמוכה ובינונית לגור ליד מקום העבודה שלהם". לפי התכנית, 25 מיליון דולר מהסכום יוקצו ישירות לסיוע לחסרי בית. עוד נמסר ממיקרוסופט כי התכנון הוא להקצות את מרבית הסכום כבר בשלוש השנים הבאות. לפי החברה, זו התרומה הגדולה ביותר בהיסטוריה של החברה.

חברות טכנולוגיה נוספות מתמודדות עם בעיות דומות. כך למשל, באזור סן פרנסיסקו - מקום משכנו של עמק הסיליקון – יש בסביבות 7,000 אנשים חסרי בית. הטענה העיקרית היא כי משבר הדיור באזור הוחמר בשל כניסתן של חברות הטכנולוגיה והעובדים עם השכר הגבוה שלהן.

בניסיון להתמודד עם הבעיה, תושבי סן פרנסיסקו הצביעו בנובמבר בעד העלאת המס הגדולה ביותר בהיסטוריה של העיר, וזאת במטרה להגדיל את התקציב לטיפול בחסרי הבית. גם בסיאטל העלו מסים בניסיון לטפל בבעיה. במאי אישרה מועצת העיר פה אחד חוק שיטיל מסים גבוהים יותר על החברות הגדולות הפועלות בעיר, כשההכנסות מיועדות לטיפול בבעיית הדיור. עם זאת, בשל התנגדותה של אמזון שהמטה שלה נמצא אף הוא בסיאטל, העלאת המסים הייתה נמוכה בסופו של דבר מהמתוכנן.

המהלך דומה לצעדים שביצעה גוגל בשנה שעברה ופייסבוק ב-2017; הקמת פרויקט דיור מאפשרת לענקיות הטכנולוגיה לקבל מענקים ותמיכה במסגרת תוכניות ההתרחבות שלהן, ולצמצם השפעת מכשולים רגולטוריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות