אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מנהל מצליח הוא מנהל בין תחומי"

"מנהל מצליח הוא מנהל בין תחומי"

דרושים: מנהלים בין תחומיים

17.01.2019, 14:11 | בשיתוף הכשרת מנהלים, המרכז הבינתחומי הרצליה

רשימת המקצועות שייעלמו מן העולם הצליחה להדאיג רבים, החוששים מהיום שיהפכו ללא רלוונטים.

לעומתם, פרופ' רוני שחר, מנהל אקדמי במסגרת הכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי, ראה ברשימה משהו אחר לגמרי, "בין המקצועות שישרדו הוזכרו מנהלים, ומה שאני קורא לו 'רעיונאים', שהם סטארטאפיסטים ויוצרים (למשל סופרים). לכן אני מתמקד בלהכשיר מנהלים שהם גם רעיונאים, מנהלים שיודעים לחשוב אחרת, ורואים את העולם מזוויות שונות".

פרופ' שחר, לשעבר דיקן ביה"ס למנע"ס בבינתחומי, מיישם את הגישה הזו בחייו האישיים. הוא מרצה, יועץ אסטרטגי, סופר ששניים מספריו היו רבי מכר, ספורטאי, ואפילו בוגר לימודי משחק.

אותה בין תחומיות מעשירה את חייו הפרטיים, אך יש לה גם השפעה ניכרת על חייו המקצועיים, " כשאתה חי בהרבה עולמות, אתה מפתח ראיה מקורית יותר", הוא מסביר, "כאשר מנהלים הם רב תחומיים, ההקשרים בין התחומים הופכים לטבע שני, ומרחיבים את יכולות הניהול".

בין התחומיות עליה מדבר פרופ' שחר חשובה לדעתו במיוחד, מאחר ובעולם החדש כישורי ניהול יהיו מאופיינים על פי יכולות, ולא על פי תחומים. "אנחנו חיים בעולם שאנשים חוצים גבולות, וחברות חוצות גבולות", אומר פרופ' שחר, "דוגמה לכך הוא סטיב ג'ובס, שהקים חברה שעסקה במחשבים, אך חצה את הגבול של עצמו, נכנס לתחום הסלולרי, ושינה את העולם".
פרופ פרופ' רון שחר | צילום: אלדד רפאלי פרופ

רוצים להיות מנהלים מוצלחים? לימדו איך לספר סיפור

אחת מהפרקטיקות החשובות ביותר שכל מנהל או מנהלת מצליחים חייבים לשלוט בה, היא היכולת לרתום אנשים למטרה. אם אלה משקיעים, קולגות או עובדים, הדרך בה יועבר המסר היא המפתח להצלחה או לכישלון.

בעיני פרופ' שחר, הדרך בה מועברים המסרים בעולם העסקים המודרני, היא לקות המחייבת תיקון, "התרגלנו לחשוב במונחים של פרזנטציות,מצגות, פאואר פוינט, אבל המוח שלנו לא עובד ככה, כל התקשורת ביננו הפכה פגומה. המוח שלנו מסיבות אבולוציוניות, בנוי לקלוט סיפורים טוב יותר מאשר מצגות. בעבר סיפרנו כל הזמן סיפורים, וזו התקשורת הנכונה עבורנו".

התובנה של פרופ' שחר הובילה לגיבוש קורס חדש וייחודי בנוף האקדמי, "storytelling למנהלים". הקורס נועד לסייע למנהלים לזהות את המקומות העסקיים בהם צריך לספר סיפור, וחשוב לא פחות- איך לספר אותו, ולרתק את השומעים.

סטוריטלינג היא אמנות ששוכללה במשך אלפי שנים בהם למספר הסיפורים המחונן היה כוח חברתי עצום. פרופ' שחר רוצה לרתום את אותו כוח לטובת המנהלים, "יש מקרים בהם סיפור שפונה לרגש יהיה הבחירה הנכונה, במקרים אחרים סיפור מותח יתאים יותר". פרופ' שחר ילמד את המנהלים איך לרתק את השומעים, להגביר את סקרנותם, איך ומתי לעשות טוויסט בעלילה ועוד. "בנימין נתניהו לדוגמה משתמש הרבה במטפורות, וזו פרקטיקה חשובה בסטוריטלינג. זה עובד לו נהדר", אומר פרופ' שחר, "גם הוא עבד קשה מאוד כדי להגיע ליכולות האלה, כדי לספר סיפור טוב יש ללמוד את הפרקטיקות, לדעת כיצד להשתמש בהן, וכמובן לתרגל אותן בכל הזדמנות"

הכשרת מנהלים ולימודי חוץ במרכז הבינתחומי הרצליה יוזמת ומפתחת קורסים ברישום פתוח למנהלים ומקבלי החלטות מובילים במגזר הפרטי והציבורי.

בין הקורסים ניתן למצוא: קורס דירקטורים ונושאי משרה, פורום מנכ"לים – המועדון הכלכלי של הבינתחומי, קריאה וניתוח דוחות כספיים, ניהול ומימון נדל"ן ועוד. למידע נוסף>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות