אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פרשת אפי נוה: כך מוחקים מידע מטלפונים ישנים צילום: יריב כץ

מדריך כלכליסט

בעקבות פרשת אפי נוה: כך מוחקים מידע מטלפונים ישנים

רבים מאיתנו עוברים טלפון מבלי לאפס את המכשיר הקודם, מה שמהווה סיכון לפרטיותנו במקרה של גניבת המכשיר. כך תאפסו כהלכה סמארטפוני אייפון ואנדרואיד

17.01.2019, 22:43 | עומר כביר
מה הפיל את אפי נוה? היום (ה') נחשף שיו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, החשוד בעבירות פליליות חמורות, הסתבך אחרי שטלפון סלולרי ישן שלו שאוחסן בכספת בבית גרושתו והכיל התכתבויות מפלילות, הגיע לידי הדס שטייף, כתבת הפלילים של גלי צה"ל.

קראו עוד בכלכליסט

ואולם, טלפון ישן והחומרים שמאוחסנים עליו יכולים להיות פתח לבעיות לא רק לחשודים בפלילים אלא גם לאזרחים מהשורה. אם השארנו אותו זרוק בבית או איבדנו אותו, ואם הוא נפל לידיו של גורם עוין, פריצה אליהם עלולה להיות קלה יחסית, שכן התוכנה שלהם כנראה לא מעודכנת וקלה יותר לחדירה. וגישה של גורמים עוינים לטלפון, אפילו ישן, יכולה להיות מסוכנת במיוחד ולהקל משמעותית על ביצוע עבירות גניבת זהות והתחזות.

אפי נוה בדרכו לחקירה, צילום: יריב כץ אפי נוה בדרכו לחקירה | צילום: יריב כץ אפי נוה בדרכו לחקירה, צילום: יריב כץ

למרבה המזל, יש דרך מאוד קלה להתגונן: פשוט למחוק את כל המידע שעל הטלפון אם אנחנו כבר לא משתמשים בו. מדובר בהליך קל ופשוט שכדאי לבצע כל פעם שזונחים סמארטפון ישן, בין אם מכרנו אותו, מסרנו לקרוב משפחה או סתם אחסנו במגירה. כך תעשו את זאת בקלות (שימו לב: מחיקה של ראיות לביצוע פשע יכולה להיחשב עבירה פלילית, ואם המכשיר מתעד דבר עבירה, החוק אוסר על מחיקתו).

מחיקת מידע באייפון

1. היכנסו לאפליקציית ההגדרות.

2. ביחרו כללי, גללו עד למטה ולחצו על איפוס.

3. ביחרו "מחק את כל התוכן וההגדרות".

4. המכשיר ייתן לכם אפשרות לגבות את התוכן לפני המחיקה, או למחוק מיד. אם בחרתם לגבות, תאלצו להמתין כמה דקות להשלמת הגיבוי לפני השלב הבא.

5. כעת תתבקשו להזין את סיסמת הכניסה למכשיר ולאשר שוב.

שימו לב: פעולה זו סופית ואינה ניתנת לשינוי, ומרגע שאישרתם יימחק כל המידע שעל המכשיר.

מחליפים אייפון? אל תשכחו לאפס, צילום: צילום מסך מחליפים אייפון? אל תשכחו לאפס | צילום: צילום מסך מחליפים אייפון? אל תשכחו לאפס, צילום: צילום מסך

אם אתם מעבירים את האייפון לאדם אחר, יש לכבות את אופציית "מצא את ה-iPhone שלי" לפני המחיקה, אחרת המשתמש החדש לא יוכל להפעיל את המכשיר. כך תעשו זאת:

1. באפלקציית ההגדרות לחצו על השם שלכם בראש המסך.

2. גללו קצת למטה ובחרו את האייפון מרשימת המכשירים.

3. בחרו "מצא את ה-iPhone שלי" וכבו את האפשרות הראשונה.

4. הזינו את סיסמת האייטיונס/אפסטור שלכם (לא בהכרח זהה לסיסמת המכשיר) ואשרו.

מחיקת מידע באנדרואיד

1. היכנסו לתפריט ההגדרות

2. תכונת האיפוס נמצאת במקומות שונים בגרסאות שונות של מערכת ההפעלה: בגרסאות חדשות אפשר לחפש "איפוס" בשורת החיפוש העליונה. בגרסאות ישנות יותר, נמצאת התכונה  בתפריט "גיבוי ואיפוס" תחת "מערכת", בתפריט "אבטחה ופרטיות" או בתפריט "כללי".

מוחקים לפני שעוברים הלאה. אנדרואיד מוחקים לפני שעוברים הלאה. אנדרואיד מוחקים לפני שעוברים הלאה. אנדרואיד

3. ביחרו באפשרות האיפוס, שנקראת "איפוס המכשיר" או "שחזור הגדרות היצרן". בשלב זה תוצג לכם רשימת החשבונות המקושרים לטלפון.

5. תידרשו להקיש את סיסמת הגישה לטלפון. המכשיר יבצע איפוס.
שימו לב: פעולה זו סופית ואינה ניתנת לשינוי, ומרגע שאישרתם יימחק כל המידע שעל המכשיר.

 

כשתחברו את חשבון גוגל שלכם לטלפון הבא, היכנסו לתפריט הגדרות המכשירים המורשים; ודאו שהטלפון הקודם שלכם אינו מופיע ברשימה ותדעו ב-100% שאף אחד לא יוכל להשיג דרכו מידע שלכם.  

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות