אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרנט זהב: המחזיקים יבחרו בשבוע הבא את חברי הנציגות; ידרשו מהבנקים להזרים הון צילום: אוראל כהן

אינטרנט זהב: המחזיקים יבחרו בשבוע הבא את חברי הנציגות; ידרשו מהבנקים להזרים הון

בדיון שהתקיים בין מחזיקי איגרות החוב הוחלט להקצות שבוע ימים לצורך ניהול משא ומתן עם הפועלים, דיסקונט והבינלאומי על הזרמת ההון

17.01.2019, 23:50 | יניב רחימי

באספת מחזיקי איגרות החוב של אינטרנט זהב הוחלט למנות נציגות כבר בתחילת השבוע הבא. ל"כלכליסט" נודע שבדיון שהתקיים בין מחזיקי איגרות החוב הוחלט להקצות שבוע ימים לצורך ניהול משא ומתן עם הבנקים (הפועלים, דיסקונט והבינלאומי) על מנת שאלו יזרימו הון לחברה. מחזיקי איגרות החוב מתכוונים לנקוט בהליכים משפטיים אם הבנקים יסרבו לעשות כן.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת מחזיקי איגרות החוב, הבנקים התנגדו להצעות שהוגשו לפני כמה חודשים לרכוש את אחזקותיה של אינטרנט זהב במניות בי-קום. במהלך האסיפה הציע אחד המחזיקים הפרטיים שבכפוף להזרמת הון לחברה, הבנקים יקבלו שנה של שקט למצוא קונה למניות בי קום.

לדברי מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג'מן, כעשרה גופים ניגשו למכרז ולחדרי המידע שנפתחו, וכל ההצעות הלא מחייבות שהגיעו שיקפו פרמייה על מחיר השוק של בי קום. "לפני שלושה שבועות הכל נראה אחרת" אמר תורג'מן והוסיף שהחשש מירידה ברווח של בזק ומהפסקת הדיבידנדים בעתיד הנראה לעין הפחידו את המשקיעים שלקחו חלק במכרז.

דורון תורג דורון תורג'מן | צילום: עמית שעל דורון תורג

במהלך האסיפה ביקשו מחזיקי איגרות החוב שהנהלת אינטרנט זהב תפרסם את פרטי ההצעה שהתקבלה אחרי המועד האחרון של המכרז לרכישת מניות בי-קום, וזאת אכן פורסמה כשעתיים אחרי תום האסיפה. מפרטי ההצעה עולה שחברת סירצ'לייט קפיטל הציע לרכוש את אחקותיה של אינטרנט זהב במניות בי קום לפי מחיר של 20 שקל למניה. ההצעה הזאת אמורה להביא להחזר של כ-73% מהחוב של אינטרנט זהב כלפי מחזיקי האג"ח.

בהצעה של סירצ'לייט נכתב שהמחיר שהיא מוכנה לשלם משקף פרמיה של כ-27% ביחס למחיר של איגרות החוב בבורסה. ההצעה שהוגשה כפופה למספר תנאים מתלי, ביניהם ביצוע בדיקת נאותות וקבלת בלעדיות. חברי הנציגות שיבחרו בתחילת השבוע הבא יהיו אלא שינהלו ביחס עם הנהלת החברה את המשא ומתן מתוך ניסיון למקסם את התמורה עבור מניות בי-קום, ובמקביל להביא להזרמת הון מהבנקים שמונו למנהלים המיוחדים של בעלת השליטה, חברת יורוקום תקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות