אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: לא נעיין בהתכתבויות של נוה שאינן קשורות לחקירה צילום: ראובן קסטרו

המשטרה: לא נעיין בהתכתבויות של נוה שאינן קשורות לחקירה

לפי הודעה שפרסמה הבוקר המשטרה, "החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים. בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו"

18.01.2019, 10:25 | תומר גנון

חקירת החשד לשחיתות בהליך מינוי שופטים: המשטרה פרסמה הבוקר (ו') הודעה שבה הדגישה שהמידע שהגיע לידיה מהטלפון הנייד של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, עוסקת אך ורק במינוי שופטים ולא בנושא אחר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההודעה, המשטרה הגבילה את עצמה לעיין רק במידע הרלוונטי לחשדות, ודרשה איסור פרסום על המידע מהטלפונים לאור צנעת הפרט והחשש לפגיעה בפרסום של צדדים לא קשורים שהופיעו בהתכתבויות.

עוד התייחסה המשטרה בהודעה לפרסום ההסדר עם כתבת גל"צ, הדס שטייף, שהעבירה את טלפון ישן של נוה לידי המשטרה.

"כל פעולות החקירה הרלוונטיות נעשו כדין, תוך איזון בין האינטרסים השונים הנוגעים לעניין. החקירה מתנהלת באישור הגורמים המוסמכים, עם ליווי של פרקליטות מחוז מרכז ופיקוח של פרקליט המדינה, ומחמת הזהירות גם עם בקרה של בית המשפט אשר נתבקש לאשר פעולות חקירה שונות והוא שאישר עיון בחומר רגיש תוך הטלת מגבלות שונות".

עו"ד אפי נוה, צילום: יריב כץ עו"ד אפי נוה | צילום: יריב כץ עו"ד אפי נוה, צילום: יריב כץ

בהודעה נכתב בנוסף, כי: "בהמשך לחקירה המתנהלת בלהב 433 (יאח"ה) בעניינו של מר אפי נוה אנו שבים ומבהירים כי בשלב זה, עדיין קיים צו איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה שלא הותר לפרסום.

"למען הסר ספק - אנו מדגישים כי קיים גם צו איסור פרסום נוסף בו נאסר גם - עפ"י החלטת בית המשפט - פרסומו של כל פרט ו/או מידע שהושג מתוך הטלפונים הסלולריים של החשוד.

"מעבר לצרכי ניהול החקירה, קיימים גם שיקולים של פגיעה חמורה בפרטיותם של החשוד וצנעת הפרט של גורמים שונים, לרבות כאלה שכלל אינם קשורים לחקירה, עמם בא החשוד במגע ובגין שיקולים אלה החליט בית המשפט להוציא צו זה. הפרת הצו, אשר בא ממילא בנוסף לאיסורי החוק הרגילים בעניין זה, מהווה עבירה פלילית.

"מבלי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפרסומים שונים לגבי דרך הגעת המידע אל רשויות האכיפה, נציין כי החקירה עוסקת אך ורק בבדיקת חשדות לעבירות פליליות עפ"י אותו מידע בקשר למינוי שופטים, ואיננה עוסקת בנושאים אחרים. בגלל רגישות החומר המשטרה והפרקליטות הגבילו עצמן בעיון בו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
משטרה שנותנת חיסיוך לעבריינים
כמובן שהמשטרה תקרא בטל לאורך כל הקו ...שהרי אם לא יקראו איך ידעו מה רלוונטי ומה לא ? נשאלת כאן שאלה קשה מאד כלפי רשויות החוק וכלפי הממונים על אכיפתו ....שהרי טלפון זה נגנב המשטרה ורשויות החוק רשאיות להשתמש בטל שהינו גנוב מבלי לחקור מיהו הגנב ולהעמידו לדין ....טל זה גם נפרץ שזה בוודאי עבירה פלילית עפ חוקי ישראל ...האם הדס שטייף פרצה טל זה ?אם כן היא עברה עבירה פלילית וחייבת לעמוד לדין ....במידה ומשטרת ישראל פרצה הטל אז נשאלת השאלה האם היה בסמכותה של המשטרה לפרוץ מכשיר זה ......רב הסיכויים שמוצג זה לא יתקבל כעדות בבית המשפט מכוון שנולד בחטא המכשיר גם גנוב [וחוק צנעת הפרט ] ונפרץ שזה הליך לא חוקי בעליל ....לבן נראה שמה שיצא ברעש גדול בליבוי עיתונאות מסיתה ומכפישה יסגר בקול ענות חלושה אבל את הנזק הפוליטי שנגרם לגורמים מסויימים כבר אי אפשר יהיה לתקן ...................יש בכלל משטרה ביראל? [חוץ מענייני ביבי וקנסות שמכניסים הרבה כסף
הנביא  |  19.01.19
13.
משטרה
האם משהו חושב לרגע שהמשטרה לא תקרא ותבדוק את הטלפון מבפנים מבחוץ טועה! הם יבדקו הכל יקראו הכל וישתמשו במה שבא להם. אלא מתוך שחוגגים על הסיפור ( שלפי דעתי חמור בצורה קיצונית) רק מקווים לתפוס את מקומו של נווה ואת הכוח שהיה לו. הסיפור של הדס שטייף חמור אף יותר מפני שהיא קבלה ומכרה דבר במירמה. ( כפי הנראה גרושתו נתנה את המכשיר) בכל מצב נראה שבסוף הכל יעבור ללא מאומה והעם בישראל יקבל גם את זאת.
רון  |  18.01.19
לכל התגובות