אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל תעריפי החורף הנמוכים - ריאנאייר הורידה את תחזית הרווח צילום: בלומברג

בשל תעריפי החורף הנמוכים - ריאנאייר הורידה את תחזית הרווח

חברת הטיסות המוזלות מאירלנד צופה שההכנסות בשנה הפיסקאלית שמסתיימת בסוף מרץ לא יעקפו את ה-1.3 מיליארד דולר

18.01.2019, 10:41 | שירות כלכליסט
חברת הטיסות המוזלות האירית ריאנאייר הורידה את תחזית הרווח לשנה הנוכחית, על רקע תעריפי חורף נמוכים יותר. החברה אף הזהירה כי צפויות הורדות נוספות בהתאם להתפתחות הברקזיט, כך לפי מרקטווץ'.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה המתמחה בטיסות לואו קוסט, הרווח אחרי מס, לא כולל הפסדים בסטארט-אפ לאודה, ינועו בין 1 ל-1.1 מיליארד יורו (1.1-1.3 מיליארד דולר) עבור השנה הפיסקאלית שתסתיים ב-31 במרץ, זאת בעוד שהתחזית מאוקטובר נעה בין 1.1-1.2 מיליארד יורו. זו הפעם השנייה בשלושה חודשים שהחברה מורידה את תחזית הרווח שלה. התחזית המקורית עמדה על הטווח שבין 1.25-1.35 מיליארד יורו.

מטוס של ריאנאייר. למחיר הנמוך יש מחיר, צילום: בלומברג מטוס של ריאנאייר. למחיר הנמוך יש מחיר | צילום: בלומברג מטוס של ריאנאייר. למחיר הנמוך יש מחיר, צילום: בלומברג

לדברי החברה, ירידה של 7% בתעריפים בחורף היא בין הגורמים העיקריים להורדת התחזית. עם זאת, עלייה במספר הנוסעים ל-142 מיליון לעומת תחזית של 141 מיליון עזרה לפצות קצת על הירידה במחירים, שהייתה גדולה מהמצופה.

"אנחנו מאמינים שהאווירה הזו של תעריפים נמוכים תמשיך לערער יריבות מפסידות. WOW, פלייבי ולפי הדיווחים גם גרמניה, כולן עומדות למכירה", מסר מנכ"ל ריאנאייר מייקל או'לירי. עוד הוסיף המנכ"ל, כי התפתחויות לא צפויות בגזרת הברקזיט או הביטחון עלולות להוביל להורדות נוספות בתחזית הרווח. עם זאת, הוא ציין שהתעריפים הנמוכים יסייעו לצמיחה במספר הנוסעים בטווח הבינוני והרחוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות