אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות ללבייב: זמביה ביטלה חילוט על מכרה שלו במדינה צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק

חדשות טובות ללבייב: זמביה ביטלה חילוט על מכרה שלו במדינה

רשם החברות בזמביה חילט את מניותיו של לבייב (50%) בחברה המחזיקה מכרה אמרלד במדינה, אך חזר בו וטען כי החילוט נעשה "בהיסח הדעת". שותפו המקומי של לבייב במכרה מנהל נגדו תביעה בהיקף של יותר מ-50 מיליון דולר

18.01.2019, 21:15 | שירות כלכליסט

רשם החברות של זמביה הפך את החלטתו לחלט את חלקו של לב לבייב (50%) במכרה אמרלד במדינה, שנמצא בלב מחלוקת משפטית של 50 מיליון דולר - כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, מירשם החברות והפטנטים של זמביה (PACRA) מסר במכתב ששיגר אתמול כי החליט לבטל את החילוט של מניותיו של לבייב בחברת גמקנטון השקעות (Gemcanton Investments Holdings), שבהן הוא מחזיק באמצעות יחידה מקומית. המכתב נשלח יום לאחר שעורך דינו של לבייב, דיקסון ג'רה, איים לנקוט בהליכים אזרחיים ופליליים, בעקבות השינוי שנערך ברישום האחזקות של ג'מקנטון ב-31 בדצמבר.

לב לבייב, על רקע אבני אמרלד, צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק לב לבייב, על רקע אבני אמרלד | צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק לב לבייב, על רקע אבני אמרלד, צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק

"השינויים בוצעו בהיסח הדעת על ידי המירשם לפני שהובא לידיעתנו שבין בעלי המניות במכרה יש סכסוך המתנהל בבית המשפט", צוין במכתב שעליו דיווחה בלומברג.

וואידה נג'ובוו, דובר הסוכנות שמקום מושבה בבירת זמביה לוסקה, לא מסר לבלומברג תגובה בנושא.

וולי (Wolle), חברה המוחזקת על ידי אבדוליה נדיאיה שבנה את המכרה לפני שמכר 50% ממנו ללבייב, מנהל עם לבייב קרבות משפטיים, במסגרתם הוא טוען כי מגיע לו על המכרה תשלום של יותר מ-50 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות