אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגעים להכנסת צביקה בארינבוים כשותף לעסקה באינטרנט זהב צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מגעים להכנסת צביקה בארינבוים כשותף לעסקה באינטרנט זהב

סרצ'לייט דורשת לרכוש לפחות 51% מממניות בי־קום מידיה של אינטרנט זהב - המחזיקה ב־65% ממניות בי־קום; בין מנהלי הקרן לבארינבוים נערכו כמה פגישות בחודשים האחרונים, בתל אביב ובניו יורק

20.01.2019, 08:13 | גולן חזני

אינטרנט זהב פרסמה ביום חמישי בערב את הצעת הרכישה המפורטת שהגישה לה קרן סרצ'לייט קפיטל פרטנרס, שמשקפת החזר של 73% למחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב. ההצעה של סרצ'לייט היא במחיר של 20 שקל בלבד למניית בי־קום. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה הקודמת של הקרן האמריקאית, שהוגשה באמצע דצמבר, עמדה על לא פחות מ־40 שקל. הקרן נימקה זאת בירידה החדה במחיר מניית בזק.

קראו עוד בכלכליסט

סרצ'לייט דורשת לרכוש לפחות 51% מממניות בי־קום מידיה של אינטרנט זהב שמחזיקה ב־65% ממניות בי־קום. הקרן מוכנה גם להעביר למחזיקי האג"ח את קופת המזומנים של בי־קום שמכילה 140 מיליון שקל ובנוסף להזרים להם 390 מיליון שקל לרכישת החברה. סרצ'לייט לא תמנף את העסקה ונראה כי היא מוכנה להזרים הון לבי־קום בעתיד ככל שתידרש.

תנאי מהותי להתקדמות בעסקה הוא כי עד יום שלישי הקרוב אינטרנט זהב תתן את הסכמתה להיכנס למו"מ בלעדי עם סרצ'לייט, שמחוייבת לצרף שותף ישראלי שיחזיק לפחות ב־10% מגרעין השליטה בבזק. בתקופת אייפקס סבן היה זה מורי ארקין.

לכלכליסט נודע כי סרצ'לייט מנהלת מו"מ מתקדם עם צביקה בארינבוים לשמש כשותף הישראלי בעיסקה. בין מנהלי הקרן לבארינבוים נערכו כמה פגישות בחודשים האחרונים, בתל אביב ובניו יורק. בארינבוים שמחזיק ברשת בתי החולים והמרפאות נארא, מבקש מזה זמן להיכנס לתחום התקשורת ולפני יותר משנה ניהל מגעים לרכישת גולן טלקום. מנהלי הקרן נפגשו גם עם ארקין ומאיר שמיר שהחליטו לא להיכנס לתמונת בזק. לסרצ'לייט יש מועמד נוסף לעמדת השותף שגם עמו מתקיימים מגעים במקביל.

לא כל המחזיקים מסכימים לתת בלעדיות לסרצ'לייט, והדבר תלוי במחיר הסופי שתציע הקרן, כשהיום יחל מו"מ בין נציגות האג"ח שתתמנה יחד עם דורון תורג'מן לבין הקרן בנסיון להעלות את הסכום שהציעה. סרצ'לייט ציינה בהצעה כי היא מרוצה מאוד מהניהול של שלמה רודב והדבר הוליד שמועות כאילו רודב קשור איכשהו להצעה של סרצ'לייט ואולי אף לשותף הישראלי העתידי. דובר בזק אמר בתגובה בשמו של רודב כי לרודב אין שום קשר ישיר או עקיף לסרצ'לייט ולהצעה שלה לבזק.

צביקה בארינבוים, צילום: עמית שעל צביקה בארינבוים | צילום: עמית שעל צביקה בארינבוים, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות