אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרגא ברוש: יש חברות רב לאומיות שמשקיעות במו"פ יותר מההשקעה הכוללת של ישראל צילום: עמית שעל

שרגא ברוש: יש חברות רב לאומיות שמשקיעות במו"פ יותר מההשקעה הכוללת של ישראל

נשיא התאחדות התעשיינים" "אקזיטים זה נחמד, אבל אין להם שום ערך מוסף למשק לטווח ארוך, לעומת מפעלים אשר מייצרים מאות ואלפי מקומות עבודה, ותורמים משמעותית לצמיחה אמיתית"

20.01.2019, 14:15 | אמיתי גזית

"יש חברות רב לאומיות שמשקיעות במחקר ופיתוח יותר מההשקעה הכוללת של מדינת ישראל כולה במו"פ, מדינת ישראל חייבת להגדיל את חלקה במחקר ופיתוח, וליישר קו עם העולם", כך אמר נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, בוועידה השנתית של הרשות לחדשנות. לדברי ברוש, "בשנים האחרונות מקור הצמיחה של המשק הוא בצריכה מוגברת הנשענת על אשראי בנקאי, ועל יבוא רכבי ליסינג ועוד".

שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: עמית שעל שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים | צילום: עמית שעל שרגא ברוש נשיא התאחדות התעשיינים, צילום: עמית שעל

לדבריו, "אם אנו רוצים לייצר פה צמיחה אמיתית, ברת קיימא, אנחנו חייבים לייצר פה תעשייה חדשנית אשר תמשיך להצליח ולהתחרות בתעשיות העולמיות, לשם כך, יש צורך בהכפלת תקציבי המדען הראשי - חייבים להשקיע הרבה יותר במחקר ופיתוח, והמדינה חייבת להכניס את היד עמוק לכיסה ולתת את חלקה בתהליך". על פי ברוש כדי לייצר צמחיה ברת קיימא תקציב הרשות לחדשנות חייב להיות מוכפל ולעמוד על 3.5 מיליארד שקל בשנה.

עוד אמר ברוש, כי "היה שמח לראות את הסטארט-אפים מתפתחים בישראל לכדי חברות בוגרות ומפעלים. לשם כך, המדינה צריכה לתת גב ליזמים וסטארט-אפיסטים להקמת מפעלים. רק כך נצליח להקים עוד צ׳ק פוינטים ומובליאיים - אקזיטים זה נחמד, אבל אין להם שום ערך מוסף למשק לטווח ארוך, לעומת מפעלים אשר מייצרים מאות ואלפי מקומות עבודה, ותורמים משמעותית לצמיחה אמיתית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות