אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש הזקן בעולם מת ביפן בגיל 113 צילום: רויטרס

האיש הזקן בעולם מת ביפן בגיל 113

מאסאזו נונאקה נולד ביולי 1905 ומת בבית הארחה שבבעלות משפחתו זה 4 דורות ושאותו ניהל עד שפרש לפנסיה. בני משפחתו סיפרו כי הוא אהב לצפות בתחרויות סומו בטלוויזיה ולאכול ממתקים

20.01.2019, 14:41 | שירות כלכליסט

קראו עוד בכלכליסט

האיש הזקן בעולם מת בביתו בצפון יפן בגיל 113. משפחתו של מאסאזו נונאקה מסרה כי הוא מת בשנתו הבוקר (א') בבית הארחה בעיירה הקטנה בצפון יפן, שהוא בבעלות משפחתו כבר 4 דורות. הוא ירש את המקום מהוריו, וכיום מנהלת אותה נכדתו.

נונאקה נולד ב-25 ביולי, 1905. הוא התחתן ב-1931 ולזוג נולדו 5 ילדים, אולם הוא שרד אחרי אשתו ושלושה מחמשת ילדיהם.

"אנחנו נדהמים מאובדן הדמות הגדולה הזו. הוא התנהג כתמול שלשום והלך לעולמו מבלי לעורר שום מהומה", מסרה הנכדה יוקו. בני המשפחה סיפרו כי לאחר שיצא לגמלאות הוא נהנה לצפות בתחרויות סומו בטלוויזיה ולאכול ממתקים.

מאסאזו נונאקה כשחגג 112, מקבל תעודה מסגנית נשיא גינס, אריקה אוגוואה , צילום: רויטרס מאסאזו נונאקה כשחגג 112, מקבל תעודה מסגנית נשיא גינס, אריקה אוגוואה | צילום: רויטרס מאסאזו נונאקה כשחגג 112, מקבל תעודה מסגנית נשיא גינס, אריקה אוגוואה , צילום: רויטרס

נונאקה הוכתר כאיש הזקן בעולם בשעברה לאחר מותו של פרנסיסקו נונז אוליברה הספרדי.

יפן נחשבת אחת המדינות עם תוחלת החיים הארוכה ביותר, וכמה אנשים שהוכתרו מבוגרים ביותר בעולם הגיעו משם, ביניהם ג'ירואמון קימורה שמת זמן קצר אחרי יום הולדת ה-116 ביוני 2013. ב-2017 מת ישראל קרישטל מחיפה בגיל 114 שנחשב באותו הזמן לאיש המבוגר בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות