אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין: "אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש" צילום: אוראל כהן

יו"ר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין: "אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש"

עו"ד חוה מרצקי פתחה את ישיבת המועצה, המתכנסת על מנת להחליט מתי ייבחר מחליף זמני לעו"ד אפי נוה; בכירי הפרקליטות הוזמנו לישיבה - פרקליט המדינה שי ניצן חבר במועצה הארצית של הלשכה מכוח החוק, אך לא הגיע

20.01.2019, 17:40 | ענת רואה ומשה גורלי

המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין מתכנסת כעת (א') לישיבה מיוחדת. את הישיבה זימנה עו"ד חוה מרצקי, יו"ר המועצה. לא פורסם סדר יום לישיבה, אך נמסר כי חברי המועצה מתכוונים לקיים דיון טכני ובו לסכם על מועד ישיבה נוספת במסגרתה ייבחר ראש לשכה זמני, במקומו של עו"ד אפי נוה שהתפטר.

קראו עוד בכלכליסט

ישיבת המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, צילום: אוראל כהן ישיבת המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין | צילום: אוראל כהן ישיבת המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, צילום: אוראל כהן

המחליף יכהן בתפקיד כחמישה חודשים, עד אשר יערכו בחירות כלליות בקרב ציבור עורכי הדין לבחירת ראש לשכה חדש, ביוני 2019.

במועצה הארצית 48 חברים, בהם - מכוח החוק - גם בכירי משרד המשפטים, לרבות פרקליט המדינה שי ניצן. עם זאת ונכון לשעה זו הוא לא הגיע לישיבה. חברים נוספים במועצה הארצית מכוח החוק הם מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, השוהה בחו"ל, והפרקליט הצבאי הראשי.

מי שכן הגיעה לישיבה מהפרקליטות היא עו"ד ענת סבידור, החברה במועצה הארצית ומעמדה הוא כסגנית יו"ר המועצה. עם זאת, סבידור אינה חברת מועצה מכוח החוק, אלא חברה נבחרת: סבידור התמודדה על מקום במועצה הארצית בבחירות ללשכת עורכי הדין ביוני 2015, מטעם סיעתו של עו"ד יורי גיא רון שהיה ראש הלשכה עד 2011. כיום סבידור מכהנת כמשנה של עו"ד רחל אבישר אבלס, פרקליטת מחוז מרכז, שהגישה את כתב האישום נגד נוה בפרשת הדרכון.

יו"ר המועצה חוה מרצקי פתחה את הישיבה ואמרה: "אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש, אישי וציבורי, ותהליך אמיתי של הפקת לקחים. כשאנחנו מביטים אל העתיד צריך לזכור שהלשכה גדולה יותר מכל אחד מחבריה ונבחריה - יהא התפקיד אליו נבחר אשר יהא. יש לה חשיבות ציבורית אדירה וחובה גם להגן על שלטון החוק, זכויות האדם וערכי היסוד שלו, וכדי שהלשכה תוכל לשמר את מעמדה ולבססו, צריך לדאוג לשמור על עצמאותה, על אי תלותה ועל יכולתה של הלשכה להשמיע קול בסוגיות ציבוריות שעומדות לפיתחה של המדינה והחברה הישראלית.

"הימים הבאים יהיו משמעותיים. כמו שבסינית המילה משבר כוללת בתוכה גם את המילה הזדמנות, בואו ננצל את המשבר הנוכחי כדי לתת לעצמנו וללשכה הזדמנות להגיע למקום שבו אנו אמורים להיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות