אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושג הסדר פשרה בעמותה של סטף ורטהיימר: ימונו חברים חדשים צילום: אוראל כהן

הושג הסדר פשרה בעמותה של סטף ורטהיימר: ימונו חברים חדשים

ורטהיימר הגיש לאחרונה בקשה לפרק את העמותה שייסד לאחר שהביע השגות לגבי העברת הכספים ממנה ועל כך שאינו יכול למנות חברים חדשים; על פי הסדר הפשרה, הוסכם כי ימונו לעמותה - זהבית כהן, קובי הבר , תמיר פרדו, שאול מופז, אוריאל רייכמן, אליעזר שקדי איריס רדאי , אופק מאיר וצפי דניאלי; כן הושג הסדר באשר להעברת הכסף

21.01.2019, 10:04 | ליטל דוברוביצקי

הסתיימה הטלטלה בעמותה שייסד איש העסקים סטף ורטהיימר - קרן "סטף לחינוך ליצירה ויזמות לתעשייה" שנכסיה מוערכים ב-800 מיליון שקל. הסדר פשרה שהושג קובע כי ימונו חברי עמותה חדשים, ביניהם זהבית כהן , מנכ"לית אייפקס ישראל, וקובי הבר, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר.

הסכסוך החל לאחר שורטהיימר טען כי הכסף שמיועד למטרות חשובות אינו מגיע ליעדו, וכי העמותה הפכה למשותקת, זאת מאחר שחברים בה, ובהם עו"ד דן אבי יצחק, לא אפשרו לו למנות חברים חדשים כמו כהן והבר.  

קראו עוד בכלכליסט

לפני מספר ימים הגישה העמותה בתמיכת ורטהימר שייסד אותה, בקשה לפירוק ולמינוי מפרק להבראתה. במסגרת הבקשה טענה העמותה באמצעות ד"ר דורי קלגסבלד ועו"ד אופיר כץ כי היא נקלעה למבוי סתום. "היא אינה מממשת את מטרותיה ולא ניתן לקבל חברים חדשים או למנות חברי ועד חדשים. כך, מאות מיליוני שקלים המיועדים למטרות חשובות אינם מגיעים ליעדם", נטען. ורטהיים טען כי הוא חש "תחושה של בגידה, של התקוממות של עו"ד אבי יצחק וחבריו כנגדי'".

סטף ורטהיימר, צילום: אוראל כהן סטף ורטהיימר | צילום: אוראל כהן סטף ורטהיימר, צילום: אוראל כהן

מדובר בעמותה הנושאת את שמו של ורטהיימר ואליה העביר בסמוך להקמתה בשנת 2010 סכום עתק של כ-200 מיליון דולר. אתמול בשעות אחר הצהרים הוגשה בקשה לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, לאשר הסדר פשרה אליו הגיעו כל הצדדיים הנוגעים בדבר כדי "לאפשר תיפעול נכון ויעיל של העמותה בהתאם לחזונו של סטף ורטהימר".

על פי הסדר הפשרה נקבע כי מתקבלים כחברי עמותה נוספים האנשים הבאים שאושרו על ידי ורטהימר: תמיר פרדו(ראש המוסד לשעבר), פרופ' אוריאל רייכמן (מייסד המרכז הבינתחומי בהרצליה), אליעזר שקדי (מפקד חיל אויר לשעבר) , שאול מופז (הרמטכל ושר הביטחון לשעבר) , זהבית כהן, קובי הבר, איריס רדאי, אופק מאיר וצפי דניאלי.

עוד סוכם כי תוך שבוע מיום החלטת הוועד על תרומה כלשהי מטעם העמותה, הוועד ימסור על כך הודעה בכתב לדן אבי יצחק. האחרון יהיה רשאי להודיע בכתב לוועד כי הוא מתנגד לכך מהטעם שאיננה ראויה בשים לב לייעודה ולמטרותיה של העמותה. אם הוועד יבקש לבצע את התרומה בכל זאת ולמרות קבלת הודעת התנגדות, הוא רשאי לפנות בכתב לשופט בדימוס בעז אוקון, ואם ייבצר ממנו - לשופט בדימוס צבי זילברטל, והם יפסקו בעניין. במסגרת הבקשה לאישור הסדר הפשרה נכתב כי הוא זה נעשה על דעתם והסכמתם של ורטהיימר, ועד העמותה וכל חברי העמותה, ורשם העמותות הודיע כי אינו מתנגד לבקשה.

כמו כן הוסכם כי העמותה תעביר מיליוני שקלים נוספים לעמותת "צורים – יוצרים מציאות" כתרומות לגופים שונים כמו המכון הישראלי לדמוקרטיה (400 אלף שקל), המכינה הקדם צבאית צור שלם ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות