אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ת"א שינתה החלטה על זוכה במכרז להקמת מבני ציבור - וקיבלה צו מניעה צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

עיריית ת"א שינתה החלטה על זוכה במכרז להקמת מבני ציבור - וקיבלה צו מניעה

לאחר שחברת "המתועשת" הוכרזה כזוכה במכרז של אחוזות החוף לבניית קומפלקס מבני ציבור ב-50 מיליון שקל, שונתה ההחלטה והוכרזה זוכה אחרת. בית המשפט נענה לבקשת המתועשת והוציא צו מניעה זמני נגד ההחלטה

22.01.2019, 12:47 | בילי פרנקל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא צו ארעי נגד החלטת החברה העירונית, אחוזות החוף, שבבעלות עיריית תל אביב, לבחור בחברת פדלון בנייה ויזמות כזוכה במכרז רחב היקף לבניית מתחם של מבני ציבור במרכז העיר, כך נודע ל"כלכליסט". זאת, לאחר שהחברה העירונית חזרה בה מהחלטה קודמת שלה לפסול את הצעת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

חניון אחוזות החוף ברחוב בוגרשוב בת"א, צילום: אוראל כהן חניון אחוזות החוף ברחוב בוגרשוב בת"א | צילום: אוראל כהן חניון אחוזות החוף ברחוב בוגרשוב בת"א, צילום: אוראל כהן

מדובר במכרז בהיקף של למעלה מ-50 מיליון שקל, שפרסמה אחוזות החוף לבניית פרויקט הכולל גני ילדים, מעונות יום, תחנה לבריאות המשפחה וחניון תת קרקעי ברחוב בוגרשוב במרכז העיר. בסוף חודש אוקטובר הוכרזה חברת הבניה "המתועשת" כזוכה במכרז, בעוד שהצעתה של חברת פדלון שניגשה למכרז גם היא, נפסלה בנימוק של אי עמידה בתנאי הסף.

בהחלטה על דחיית ההצעה צויין כי החברה "אינה עומדת בתנאי הסף בדבר הניסיון הנדרש מהקבלן... וזאת מאחר שלמעט פרויקט אחד, הפרויקטים שהוצגו להוכחת ניסיון הקבלן אינם עומדים בתנאים שנקבעו במכרז".

"ועדת המכרזים סטתה מהליך המכרזים התקין"

בפדלון לא השלימו עם ההחלטה. לאחר קבלת תוצאות המכרז, וכאשר גילו כי הצעתם היתה זולה בהרבה מההצעה הזוכה, פנו לעירייה באמצעות עורכי הדין עודד נשר ואריאל פריש, ממשרד ד"ר י. וינרוט ושות', וטענו כי החברה כן עומדת בתנאי הסף וכי פסילתה לא היתה מוצדקת. זאת, תוך הצגת מסמכים משלימים לביסוס טענותיהם. ועדת המכרזים התכנסה שוב בסוף חודש דצמבר, שינתה את החלטתה, ובחרה בהצעה של פדלון כזוכה במכרז, במקומה של "המתועשת".

ואולם בחברת "המתועשת", שם כבר החלו בפעולות לקידום הפרויקט, לא עברו על הדברים בשתיקה. החברה עתרה נגד ההחלטה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בבקשה להוציא צו מניעה האוסר על אחוזות החוף ועל פדלון להוציא את הזכיה במכרז לפועל. בשבוע שעבר הוציא בית המשפט צו ארעי עד למתן החלטה אחרת וביקש מאחוזות החוף ומפדלון להגיב תוך עשרה ימים.

פורת קרבי, בעלים שותף ב"המתועשת", מסר כי "לדעתנו, ועדת המכרזים סטתה מהליך המכרזים התקין כששינתה את החלטתה בצורה שלא לפי חוק המכרזים. הנושא נמצא בהליך משפטי ובית המשפט יחליט".

מנגד, עו"ד עודד נשר, ממשרד ד"ר י. וינרוט ושות', אומר כי "הראנו שפדלון עומדת בתנאי הסף ושיש לבחור בהצעתה כהצעה הזוכה, שכן היא זולה יותר מההצעה שנבחרה. מדובר במקרה תקדימי בו מזמין מכרז מקבל טענות משתתף במכרז שלא במסגרת הליך משפטי ומשנה את החלטתו, באופן שעושה צדק עם החברה וחוסך לציבור ממון".

מקבוצת פדלון נמסר כי "לקבוצת פדלון ניסיון מוכח בביצוע פרויקטים מורכבים וגדולים כדוגמת הפרויקט הנוכחי, ואנו מברכים על כך שחברת אחוזות החוף קבלה את הערעור ואנחנו נבנה את הפרויקט. יש לנו הכרות טובה עם האזור והמורכבות שלו לאור העובדה שבימים אלה הקבוצה בונה בקרבת מקום את "מגדלי לאון" בטיילת הרברט סמואל, כאשר גם שם מוקם חניון תת קרקעי גדול ומעליו מבנה בשימושים מסחריים".

מחברת אחוזות החוף נמסר: "לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה תובענה בעניין המכרז להקמת המבנה והחניון ברחוב בוגרשוב. אחוזות החוף תמסור את תגובתה במסגרת הליך זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות