אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 הערב בסלקום TV - העונה ה־11 של סדרת "דוקטור הו" צילום: סלקום TV

הערב בסלקום TV - העונה ה־11 של סדרת "דוקטור הו"

השמרנים הזדעקו, אבל "דוקטור הו" (סלקום TV) מוכיחה בעונתה ה־11 שאשה יכולה למלא את נעלי החייזר, ואף היטב

22.01.2019, 08:20 | דנה קסלר

 הערב תעלה בסלקום TV העונה ה־11 של סדרת המד"ב "דוקטור הו", לראשונה בכיכובה של אשה שאותה מגלמת ג'ודי ויטאקר ("מראה שחורה"). מאז עלתה הסדרה ב־1963 שיחקו את תפקיד הדוקטור רק גברים, והבשורה על ויטאקר, שפורסמה ביולי 2017, טלטלה הרבה מהצופים — כי "דוקטור הו" היא לא סתם עוד סדרה: היא זכתה ב־113 פרסים והיתה מועמדת ל־185 נוספים, ומעל לכל היא חלק בלתי נפרד מתרבות הפופ הבריטית. החללית ומכונת הזמן הטארדיס (שנראית כמו תא משטרה בריטי היסטורי) והדאלקים הרצחניים הפכו לסמלי עיצוב בריטי, לא פחות מתא הטלפון האדום או המיני־קופר. בבריטניה היא נחשבת לסדרה קלאסית שדורות של צופים ואנשי טלוויזיה עברו דרכה; מחוצה לה היא סדרת קאלט לאנגלופילים ולחובבי מד"ב רטרואי.

מילת המפתח ב"דוקטור הו" תמיד היתה "התחדשות". בבסיסו הדוקטור הוא חייזר מגזע אדוני הזמן שמטייל עם מלווים במרחבי הזמן והחלל, נלחם בחוצנים מרושעים ופותר תעלומות. 12 השחקנים שגילמו אותו עד כה היו גברים לבנים. ואולם, אחרי שקיבלנו ג'דיי אשה ב"מלחמת הכוכבים" ומכסחות שדים, "דוקטור הו" כאשה היתה בחירה מתבקשת.

ויטאקר. מצחיקה, כריזמטית ומלאת אנרגיהצילום: סלקום TV, צילום: סלקום TV ויטאקר. מצחיקה, כריזמטית ומלאת אנרגיהצילום: סלקום TV | צילום: סלקום TV ויטאקר. מצחיקה, כריזמטית ומלאת אנרגיהצילום: סלקום TV, צילום: סלקום TV

כצפוי, התגובות במדיה החברתית היו חצויות. משפחות עם בנות, למשל, שמחו לקבל מודל לחיקוי חדש לבנותיהם, ומעריצים שמרנים ראו בזה ניסיון מאולץ להתאים את הסדרה לתרבות הפוליטיקלי קורקט (גם הגיוון האתני בעונה מרשים). והיו גם לא מעט תגובות נזעמות. "אם הפירוש של התחדשות הוא שדוקטור הו יכולה להיות אשה", נכתב, "אז למה דוקטור הו לא יכול להיות סוס?". אבל בהפקה סירבו להתרגש והשיבו רשמית כי "הדוקטור הוא חיזר מהכוכב גאליפריי וכבר נאמר בסדרה שאדוני הזמן יכולים להחליף מגדר".

האחראי למהפכת המגדר הוא השואו־ראנר והכותב הראשי החדש כריס צ'יבנול (יוצר "ברודצ'רץ'") — מעריץ ותיק של הסדרה. באמצע העשור הקודם הוא עבד ככותב ומפיק ב"טורצ'ווד", הספין־אוף של "דוקטור הו", ולאט לאט פילס את דרכו לתפקיד הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות