אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS עבר לרווח ברבעון הרביעי אבל איכזב את האנליסטים צילום: בלומברג

UBS עבר לרווח ברבעון הרביעי אבל איכזב את האנליסטים

הבנק השוויצרי דיווח על רווח נקי של 696 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2018, לעומת הפסד של 2.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל. אנליסטים בשוק ציפו לרווח של 729 מיליון דולר

22.01.2019, 09:42 | שירות כלכליסט

הבנק השוויצרי UBS דיווח היום (ג') על רווח נקי של 696 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2018, זאת בהשוואה להפסד של 2.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל - כאשר רשם הוצאה של קרוב ל-3 מיליון דולר בעקבות רפורמת המס בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

אנליסטים בשוק צפו שהבנק יסכם את הרבעון עם רווח של 729 מיליון דולר. "העוצמה של הבחירות האסטרטגיות שלנו הוכיחה את עצמה שוב ברבעון הרביעי, כאשר הראינו ביצועים גמישים למרות תנאי השוק הקשים", אמר מנכ"ל UBS סרג'יו ארמוטי (Sergio Ermotti).

הרווח התפעולי ירד ב-3.3% ל-7 מיליארד דולר. הבנק הודיע על חלוקת דיבידנד של 0.7 פרנק שוויצרי למניה, עלייה של 8% ביחס לדיבידנד על 2017, וסימן מטרה לתוכנית רכישה עצמית של מעל למיליארד דולר ב-2019.

UBS, צילום: בלומברג UBS | צילום: בלומברג UBS, צילום: בלומברג

חטיבת ניהול ההון של הבנק רשמה ירידה שנתית של 22% ברווח המתואם לפני מס. בשנים האחרונות התקדם UBS לכיוון ניהול הון ללקוחות עשירים, תוך התייעלות בפעילות ההשקעות.

"היעדר התקדמות בפתרון המתחים הגיאו-פוליטיים, הגברת הפרוטקציוניזם ולחצי הסחר העולמיים, יחד עם התנודתיות הגוברת, השפיעו על סנטימנט המשקיעים והאמון במחצית השנייה של השנה. הלחצים התחזקו במיוחד ברבעון הרביעי של 2018, וצפויים להשפיע על פעילות הלקוחות גם ברבעון הראשון של 2019", אמרו בבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות