אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מליסרון: "כחלון נגד ביטול הפטור ממס על רכישות באינטרנט משיקולים פוליטיים" צילום: צביקה טישלר

מנכ"ל מליסרון: "כחלון נגד ביטול הפטור ממס על רכישות באינטרנט משיקולים פוליטיים"

אבי לוי בכנס של מעלות S&P: "אם בעבר התרגלנו לעלייה של 4%-5% בפדיונות בקניונים, כיום אנחנו רואים 1%-2%"; רונית הראל בן-זאב, מנכ"לית מעלות S&P: "המשך התחזקות הדולר עשוי להוביל להגדלת ההשקעות באג"ח בחו"ל"; חיים כצמן: "האי-קומרס ישתלב באוף ליין, אבל לא יחליף אותו"

22.01.2019, 12:17 | יניב רחימי

"מרווחי הסיכון בארה"ב גבוהים יותר בהשוואה לישראל. המרווחים בישראל בסוף 2018 דומים לאלו שהיו בישראל ב-2007", כך אמרה מנכ"לית מעלות S&P, רונית הראל בן-זאב, בכנס שחברת הדירוג ערכה הבוקר בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי בן-זאב, המשך התחזקות הדולר עשוי להוביל להגדלת ההשקעות באגרות חוב בחו"ל, שכבר היום מציעות תשואות לפדיון גבוהות יותר בהשוואה לאלו שיש בישראל. לפני נתוני בנק ישראל כבר כיום כ-33% מההשקעות של המוסדיים מופנה לחו"ל.

רונית הראל בן-זאב, מנכ"לית מעלות, צילום :משה שי רונית הראל בן-זאב, מנכ"לית מעלות | צילום :משה שי רונית הראל בן-זאב, מנכ"לית מעלות, צילום :משה שי

בסיום דבריה הציגה בן-זאב גרף התפתחות דירוג האשראי של מדינות אגן הים התיכון, לפיו מדינת ישראל רשמה נהנתה מעלייה מתמשכת בדירוג מאז 1990, בעוד שכל יתר המדינות סבלו מהורדות דירוג האשראי.

אבי לוי, מנכ"ל מליסר, צילום: צביקה טישלר אבי לוי, מנכ"ל מליסר | צילום: צביקה טישלר אבי לוי, מנכ"ל מליסר, צילום: צביקה טישלר

"התופעה שקוראת בכל העולם ב-5,000 השנים האחרונות זאת אורבניזציה. האי-קומרס ישתלב באוף ליין, אבל לא יחליף אותו", אמר מייסד ומנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן בפאנל בנושא הנדל"ן המסחרי בעידן המסחר המקוון בכנס של מעלות. כצמן ציין ששיעורי התפוסה בגזית גלוב רק עלתה בשנה האחרונה, שלוותה בעלייה בשכר הדירה ולדבריו זאת התשובה לשאלה מה יהיה העתיד של הקניונים. "באופן כללי, מחירי הנכסים יגיבו לעלייה בריבית, אבל יש עוד פרמטרים שמשפיעים מעבר לשיעורי ההיוון. נדל"ן זה לא עסק פיננסי. זה עסק אמיתי. לכן מחירי הנדל"ן יושפעו מהריבית, אבל לא במידה שאנשים מצפים לה", אמר כצמן.

חיים כצמן, גזית גלוב, צילום: Agaton Strom חיים כצמן, גזית גלוב | צילום: Agaton Strom חיים כצמן, גזית גלוב, צילום: Agaton Strom

מנכ"ל מליסרון, אבי לוי, התייחס לירידה בקצב עליית פדיונות השוכרים בקניונים "אם בעבר התרגלנו לעלייה של 4%-5% בפדיונות, אנחנו רואים היום 1%-2%. מן

הסתם, אם הפדיונות של השוכרים עולים פחות, אפשר פחות להגדיל את שכר הדירה".

ביחס לסוגיית הפטור ממע"מ, שחל על חלק מהקניות באינטרנט אמר לוי: "נפגשנו עם אנשי משרד האוצר וכולם מבינים שיש הפלייה בעניין מס. היחיד שהיה נגד ביטול הפטור ממס על רכישות באינטרנט היה כחלון, שמשיקולים פוליטיים לא הסכים לבטל את הפטור. אני מקווה ששר האוצר הבא יהיה יותר קשוב למשק. ביטלו את הפטור באוסטרליה, ואף הטילו מס על רכישות באינטרנט".

ביחס, לריבית אמר לוי "שיעורי ההיוון בישראל גבוהים ביחס לעולם, והם לא ירדו באותו קצב שהריבית ירדה. לכן נוצר פער שיגביל את הירידה בשווי הנכסים כשהריבית תעלה".

מנכ"ל אלוני חץ, נתן חץ אמר כי "אני לא רואה בעיה במרכזים המסחריים. הם משנים את האופי שלהם, עם יותר בתי קולנוע וכדומה. נושא האורבניזציה הוא עניין דרמטי, לכן נכון להיות במרכזי הערים. ברגע שיסדרו תחבורה ציבורית טובה, זה לא יהפוך את הפריפיה למרכז עבודה, אלא שזה יביא את האנשים לעבוד בתל אביב ובמרכז".

ביחס למרכזי העבודה המשותפים אמר חץ שברוב הבניינים האחרונים יש תוספות כמו חדרי כושר, חדרי ישיבות משותפים וכו'. "זה לא באמת בחינם, הדיירים משלמים על זה בדמי הניהול לבניין", הדגיש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ואתה רוצה מס מטעמי חזירות. סכום מס על קניה עד 75 דולר לא מכסה עלויות תפעול
ברור לכולם שסכום המס על קניה עד 75 דולר לא מכסה את עלויות תפעול הגביה. אבל - ברור לך שאם יוטל מס, ולו של 10 אגורות, חברות השילוח יוסיפו עלויות מומצאות נוספות - כמו דמי אחסנה, דמי מחשב, דמי הקצאת אשראי, ועוד ועוד עמלות מעמלות שונות, שייצטברו לסכום של עשרות שקלים נוספים - ובפועל ייקרו את הקניה בעשרות אחוזים. אתה בעצם דורש חסימה מלאה של יבוא של מוצרים זולים.
המגיב  |  22.01.19
לכל התגובות