אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני עטר: "קק"ל תקצה קרקע להקמת 1,600 יח"ד בגוש עציון"; משבח את ליברמן צילום: אוהד צויגנברג

דני עטר: "קק"ל תקצה קרקע להקמת 1,600 יח"ד בגוש עציון"; משבח את ליברמן

שר הביטחון לשעבר ליברמן הורה לפני כמה חודשים להעביר בסיס צב"ל למטרה זו ויו"ר קק"ל, איש מפלגת העבודה, קרא לציבור לזכור זאת: "בשביל החלטות מסוג זה בוחרים מנהיגים שיודעים לקבל אותן"

22.01.2019, 15:05 | שחר אילן

יו"ר קק"ל דני עטר ממפלגת העבודה חשף שקק"ל תקצה קרקע להקמת 1,600 יח"ד בגוש עציון, בשטחים שבהם שוכן בסיס החטיבה המרחבית (חטמ"ר) עציון.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן חשף עטר, כי שר הביטחון לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הורה לפני מספר חודשים על העברת בסיס החטיבה, שיושב על אדמות קק"ל, למטרה זו.

עטר אמר את הדברים בטקס נטיעת עצים בקיבוץ ראש צורים בגוש עציון שבו השתתף ליברמן שהוא תושב הגוש. בטקס השתתפו סגן יו"ר קק"ל זאב נוימן וחבר דירקטוריון קק"ל אמיר שניידר - שניהם מישראל ביתנו.

מימין: יו"ר קק"ל דני עטר ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, צילום: שאול גולן, עמית שעל מימין: יו"ר קק"ל דני עטר ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן | צילום: שאול גולן, עמית שעל מימין: יו"ר קק"ל דני עטר ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, צילום: שאול גולן, עמית שעל

במהלך הטקס בירך עטר את ליברמן ואמר: "בי אי אפשר לחשוד בפוליטיקה עודפת. אני לא מהמפלגה שלו אבל צריך לומר את האמת ולהגיד תודה: כשאביגדור ליברמן היה שר הביטחון באתי אליו אחרי שאנשי קק"ל ציינו בפני את העובדה שיש בסיס צבאי שיושב על אדמות קק"ל. לבסיס הצבאי אפשר תמיד למצוא מקום. לבנות בתים קשה מאוד".

עטר סיפר ש"בזכות היחסים של נוימן קיבלנו מהר את הפגישה עם ליברמן. הצגתי בפניו את הנתון הזה. בתוך שניות ספורות שר הביטחון קיבל החלטה ובנוכחותנו נתן הוראה לאנשי המקצוע של מערכת הביטחון להתחיל לעבוד על מנת לפנות את הבסיס, על מנת לאפשר בניית 1,600 יח"ד על אדמות קק"ל".

לדבריו, "מגיע לו שנזכור את זה כולנו בחודש אפריל. יש רגע שצריך לשים פוליטיקה בצד ולומר שבשביל החלטות מסוג זה בוחרים מנהיגים שיודעים לקבל החלטות

נכונות". בקק"ל מציינים שהנושא נמצא כרגע בעבודת מטה במשרד הביטחון וטרם החל פינוי הבסיס.

ליברמן אמר באירוע כי "אני שמח לראות את הגוש שהולך ומתרחב ומתחזק ואנחנו פה לפני מפנה דרמטי. אני מקווה שנראה במהרה, גם פה בראש צורים 1,500 יח"ד ובאזור של חטמ"ר עציון עוד 1,600 יח"ד ונבנה את ארץ ישראל״.

בנובמבר 2018 דחה ביהמ"ש העליון ערעור שהוגש ע"י פלסטינים בנוגע לשאלת הבעלות על קרקע בשטח של 522 דונם בגוש עציון, עליה ממוקם כיום קיבוץ ראש צורים וקבע כי קק"ל היא הבעלים החוקי של הקרקע. זו אינה הקרקע שעליה יוקמו 1,600 הדירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות