אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוני מזרחי נגד התאחדות בוני הארץ: תובע 1.8 מיליון שקל על לשון הרע צילום: עזרא לוי

רוני מזרחי נגד התאחדות בוני הארץ: תובע 1.8 מיליון שקל על לשון הרע

הקבלן ויזם הנדל"ן הוותיק טוען כי גורמים בהתאחדות פעלו להדיחו מהארגון ולמנוע ממנו מלכהן במוסדותיו, אף שקיבל את מספר הקולות הדרוש לכך בבחירות לפני שלוש שנים. ההתאחדות: "ניסיון נלוז לפגוע בשמנו הטוב"

23.01.2019, 09:52 | דב כהן

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

הקבלן ויזם הנדל"ן הוותיק רוני מזרחי הגיש לבית משפט השלום בתל אביב-יפו תביעה נזיקית נגד התאחדות בוני הארץ ושבעה מבכיריה, בהם הנשיא רוני בריק ודיינים בבית הדין המשמעתי שלה. בין ההתאחדות למזרחי, מבעליה של קבוצת מזרחי ובניו, שוררים יחסים קשים כבר כמה שנים, ששיאם בהקמתה של לשכת הקבלנים החדשה על ידי מזרחי לפני כשנה, הפועלת לייצג את הקבלנים בעצמה ומהווה יריבה להתאחדות הוותיקה.

על פי כתב התביעה, שהוגש בשבוע שעבר, פעלה התאחדות בוני הארץ להדחתם של מזרחי ושל החברות מזרחי ובניו השקעות ונאות מזרחי, החברות בקבוצת האם, מחברותם בהתאחדות. זאת, בין היתר, באמצעות פרסום שני פסקי דין משמעתיים וכן באמצעות קובלנה פלילית שהגיש יו"ר ארגון קבלני מחוז דן, אברהם להב, נגד מזרחי באופן אישי – על יסוד שני ההליכים המשמעתיים. הקובלנה שהגיש להב, שהוא עצמו שימש דיין בהליכים שנוהלו נגד מזרחי, בוטלה מאוחר יותר בהתערבות היועץ המשפטי לממשלה.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

רוני מזרחי, מנכ"ל משותף בקבוצת מזרחי ובניו , צילום: עזרא לוי רוני מזרחי, מנכ"ל משותף בקבוצת מזרחי ובניו | צילום: עזרא לוי רוני מזרחי, מנכ"ל משותף בקבוצת מזרחי ובניו , צילום: עזרא לוי
מזרחי והחברות התובעות טענו כי ההתאחדות נקטה כלפיהם בעיוות דין, וכי פסקי הדין המשמעתיים היו משום הוצאת לשון הרע, הן בתוכנם ובמהותם והן בשל כך שהופצו לאלפים מחברי ההתאחדות.

עיקרה של התביעה נסוב סביב הבחירות שקיימה ההתאחדות למוסדותיה במרץ 2016. לטענת מזרחי, אף שהנוהג הרווח היה כי הזוכים במרבית קולות הקבלנים – הליך בחירות שנעשה בחלוקה לאגפים המקצועיים השונים – הופכים אוטומטית לחברי נשיאות בהתאחדות, פעלו בעלי תפקידים בהתאחדות לשינוי הנוהל אד הוק, וזאת כדי למנוע אישית ממזרחי להפוך לחבר נשיאות בארגון.

לטענת התביעה, מדובר ב"אינטרסים לא לגיטימיים של ניסיון לקדם ולהעדיף את 'אנשי שלומנו' ולהרחיק ולנדות את מי שאינו נמנה על אלה". עוד נכתב כי "כל מטרתם של המהלכים הנפתלים שנעשו היתה 'לכבודו' של התובע 1 (מזרחי, ד"כ), במטרה ובמגמה למנוע ממנו אישית לכהן בנשיאות, מסיבות השמורות עם אותם גורמים".

עם היוודע הדבר פנה מזרחי, כך נטען, ישירות לבריק, בדרישה לדחות את יישום המהלך, אולם מכתב זה לא נענה. גם פניותיו של מזרחי למנכ"ל ההתאחדות, אליאב בן שמעון, וליועציה המשפטיים, לא הניבו פרי. התביעה מדגישה כי בכדי "לבצר סופית את האחיזה של גורמים שונים" בהתאחדות, ובכדי לוודא הדרה סופית ומוחלטת של מזרחי מכל אפשרות לשאת בכל תפקיד בכיר בה, שונה תקנון ההתאחדות בדרך של הוראת שעה. לפי הנטען, הוראה זו הבטיחה את תפקיד נשיא ההתאחדות לראול סרוגו, לשעבר סגן יו"ר ההתאחדות, מיד לאחר הבחירות למוסדות הארגון שייערכו במהלך השנה הקרובה.

בגין כל אלה ביקש מזרחי מבית המשפט, באמצעות עורך דינו אריה להב-לוי, להורות להתאחדות ולשאר הנתבעים לפצות אותו בסכום כולל של 1.832 מיליון שקל.
רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ , צילום: עמית שעל רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ | צילום: עמית שעל רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ , צילום: עמית שעל

מהתאחדות בוני הארץ נמסר בתגובה: "לאחר שמר מזרחי נכשל ולא נבחר לכל תפקיד בהנהלת התאחדות בוני הארץ, הוא פועל בשלל דרכים נלוזות והזויות, מתוך מטרה לפגוע בשמה הטוב ומעמדה המקצועי של ההתאחדות, ראשיה, הסגל המקצועי והחברים בה, לרבות דרך נקיטת הליכי סרק משפטיים חסרי כל בסיס עובדתי. בית הדין המשמעתי של ההתאחדות החליט על סילוקו של מזרחי והחברות שבבעלותו מחברות בהתאחדות בוני הארץ. הנהלת התאחדות בוני הארץ, מוסדותיה, בית הדין המשמעתי שלה וחברי ההתאחדות פועלים וימשיכו לפעול על-פי דין, תקנון וכללי מינהל תקינים.

"בצר לו ומתוך ייאוש, אף מנסה מזרחי להקים ארגון קבלנים מקומי וקיקיוני, ניסיון שמתגלה ככישלון מוחלט ואשר אינו זוכה לכל הכרה או אמון מצד ציבור הפעילים בענף. הגשת התביעה כאמור אינה אלא עוד ניסיון סרק הזוי של מזרחי לחפש כותרת, כשהבמה היחידה שנותרה לו היא פרסום כתבות בתשלום. התאחדות בוני הארץ תגיב לכל טענותיו בבית המשפט, ובמקביל תמשיך לפעול לחיזוקו של ענף הנדל"ן בישראל ולתמיכה ביציבותו ובשגשוגו, הכל לטובת העוסקים בענף וכלל אזרחי מדינת ישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו
נדל"ן בינלאומי