אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חגיגה ירוקה: התקדמות חוק היצוא הקפיצה את מניות הקנאביס בבורסת ת"א צילום: בלומברג

דיווח שוטף

חגיגה ירוקה: התקדמות חוק היצוא הקפיצה את מניות הקנאביס בבורסת ת"א

ת"א 35 ות"א 125% עלו בעד 0.6%; משרד האוצר הצהיר כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה את חוק יצוא הקנאביס ביום ראשון הקרוב: אינטרקיור של אהוד ברק ניתרה ב-17% והשלימה זינוק של 1,500% בשנה. טוגדר קפצה ב-27%; טבע בלטה עם עלייה של 3.6%

23.01.2019, 17:32 | כתבי שוק ההון

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות שערים של עד 0.6% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. את המגמה החיובית הובילה מניית טבע שעלתה ב-3.6% לצד מניות חברות הקנאביס שקפצו בעשרות אחוזים בעקבות התקדמות חוק היצוא.

16:40 - מניות חברות הקנאביס בולטות לחיוב בעקבות דיווח של משרד האוצר שאמר כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב את ייצוא המוצרים הרפואיים מבוססי קנאביס רפואי. זאת בהתאם להמלצות הוועדה לבחינת היתכנות הייצוא של קנאביס רפואי שהגישה את המלצותיה כבר באוגוסט 2017. ההצעה תאפשר לייצא מוצרים שיקבלו אישור על ידי הרגולטור במשרד הבריאות למדינות המתירות שימוש רפואי באותם מוצרים.

המניות הבולטות: אינטרקיור, מרחביה, עמיר שיווק וטוגדר

קנאביס, צילום: גטי אימג קנאביס | צילום: גטי אימג'ס קנאביס, צילום: גטי אימג

15:40 - הראל פיננסים: "אנחנו ממשיכים להתמקד בשוק המניות בישראל הנהנה משילוב ייחודי של משק חזק וצומח, אינפלציה נמוכה, ריבית נמוכה ומחירי מניות זולים מהממוצע הרב שנתי. להערכתנו ברמות התמחור הנוכחיות, מי שמסתמך על הנתונים שמתפרסמים ולא צופה הרעה משמעותית או מיתון עולמי, צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוה יחסית".

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

14:00 - טבע בולטת לחיוב במסחר עם עלייה של 3%. ענקית התרופות משלימה עלייה של 27% מתחילת השנה.

12:45 - יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות: "2019 צפויה להתאפיין בנתונים כלכליים המאותתים על התמתנות של קצב הצמיחה הגלובלי. בינתיים לפחות לפי העקום האמריקאי, נראה שהתקף הפאניקה של המשקיעים התמתן. העקום חזר לתלילות נמוכה. המשקיעים עשויים לקבל זריקות עידוד הן מהתיקון המהיר שכבר התרחש, מעונת הדוחות , מהשיחות עם סין. אך אל תטעו, הסיכונים נותרו, גם מלחמת הסחר, גם מצוקת הנזילות בשווקים וגם הסיכון האיטלקי שיצוץ מחדש במהלך השנה עם הגלישה של אירופה למיתון. ההבדל היחיד הוא שאם לפני מספר שבועות השוק תמחר את הסיכונים כאילו כבר התרחשו, היום הוא חוזר לתמחור הגיוני יותר, תמחור של הסיכון בלבד. בשורה התחתונה, בשבועות האחרונים קיבלנו דוגמא לגבי המהירות של השווקים ובאיזה קצב הם מתקנים כלפי מעלה ומטה, מהיר אפילו יותר מהסיטואציות שהכרנו בעשור האחרון. התנודתיות הזו תלווה אותנו ב-2019 ואני אומר – תהיו מוכנים!".

 

11:00 - מניית חברת הקנאביס אינטרקיור, בראשותו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, קופצת ב-5% ומשלימה זינוק של 1,500% בשנה. המניה, שמרכזת מחזור של 3 מיליון שקל, נסחרת לפי שווי של 6.4 שקלים - מחיר המייצג שווי שוק לחברה של 530 מיליון שקל.

לפני מספר חודשים אמר ברק כי החברה מתכננת להנפיק בנאסד"ק בהמשך השנה.

אהוד ברק, צילום: עמית שעל אהוד ברק | צילום: עמית שעל אהוד ברק, צילום: עמית שעל

09:45 - המסחר נפתח בירידות קלות של עד 0.2% במדדים המובילים ת"א 35 ות"א 125. בי-קום בולטת עם ירידה של 2.5% אחרי הורדת הדירוג. גם שאר מניות פירמידת בזק סופגות ירידות: בזק נסוגה ב-0.9% ואינטרנט זהב מאבדת 5% מערכה

9:30 - מידרוג הורידה אתמול את דירוג שתי סדרות האג"ח של בי-קום בשתי דרגות, ל-BBB. משמעות ההורדה היא העלאה של חצי אחוז בריבית שמשלמת החברה למחזיקים.

8:30 - רשת מלונות הבוטיק בראון מתכוונת להיכנס לבורסה בהנפקת אג"ח. "כלכליסט" מדווח הבוקר שהרשת מצויה בהכנת תשקיף על בסיס הדו"חות השנתיים של 2018, לטובת גיוס אג"ח בהיקף של 300-250 מיליון שקל. הגיוס אמור להתבצע במאי הקרוב והתמורה אמורה לשמש להמשך ההתרחבות הרשת בארץ וביוון, שם כבר היא פעילה.

8:20 - בורסת ת"א תיפתח הבוקר לאחר ערב של ירידות חזקות בניו יורק - מדד דאו ג'ונס ירד אתמול ב-1.2%, נאסד"ק נחלש ב-1.9% ו-S&P 500 ירד ב-1.4%. הבוקר נרשמת יציבות בשווקים המובילים של אסיה.

אתמול נרשמו בבבורסה בת"א ירידות מתונות: המדדים ת"א 35 ו-125 ירדו ב-0.3%, פריגו ירדה ב-3.2% וטאואר נחלשה ב-2.5% בתחתית ת"א 35, לאומי עלה ב-1.3% בתחתית המדד (ת"א בנקים טיפס ב-1%); דלק רכב זינקה ב-5.4% בפסגת ת"א 90, ועל היורדות הבולטות נמנו סלקום ופרטנר שאיבוד 3.3% ו-3.5% בהתאמה. מחוץ למדדים בלטה כלל ביוטנולוגיה שזינקה ב-5.5% לאחר דיווח של החברה המוחזקת מדיוונד על הצלחה בניסוי קליני.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות