אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבצע אכיפה בסין: מסים בהיקף של 1.6 מיליארד דולר נגבו מידוענים צילום: רויטרס

מבצע אכיפה בסין: מסים בהיקף של 1.6 מיליארד דולר נגבו מידוענים

הכוכבת המפורסמת ביותר שנתפסה במהלך המבצע היא השחקנית פאן בינגבינג, שנדרשה לשלם 129 מיליון דולר. בתעשיית הבידור טוענים כי מאז שהרשויות יצאו למבצע האכיפה, "חורף קודר" ירד על העסקים בתחום - בשל פרויקטים שנעצרו ומשקיעים שמוכרים מניות של חברות בידור

22.01.2019, 17:37 | שירות כלכליסט

הרשויות בסין גבו יותר מ-1.62 מיליארד דולר תשלומי מסים מידוענים ומחברות במבצע אכיפה על תעשיית הבידור. כך מדווחת סוכנות הידיעות שינואה.

לפי הסוכנות, הכוכבת המפורסמת ביותר שנתפסה במהלך המבצע שהחל באוקטובר 2018 והסתיים כעת היא השחקנית פאן בינגבינג, לה 62 מיליון עוקבים אונליין. היא נדרשה לשלם 129 מיליון דולר במסים שלא שולמו עד אוקטובר האחרון, לאחר שנעלמה לארבעה חודשים מעין הציבור.

קראו עוד בכלכליסט

פאן בינגבינג. חויבה לשלם 129 מיליון דולר, צילום: רויטרס פאן בינגבינג. חויבה לשלם 129 מיליון דולר | צילום: רויטרס פאן בינגבינג. חויבה לשלם 129 מיליון דולר, צילום: רויטרס

פאן פרסמה התנצלות אחרי שהורו לה לשלם את חובותיה, ואמרה שקיבלה את ההחלטה, שתתגבר על "כל הקשיים" הכרוכים בתשלום הקנסות ושבכוונתה להגביר את הפיקוח על חברותיה. אנשים מהתעשייה אמרו ש"חורף קודר" ירד על עסקי הבידור מאז שהרשויות יצאו למבצע האכיפה, בשל פרויקטים שנעצרו ומשקיעים שמוכרים מניות של חברות בידור.

Huayi Brothers Media Corps, חברה המקושרת לפאן בינגבינג, רשמה ירידה של מחצית מערך מניותיה מאז תחילת השנה, בעוד שהצמיחה בהכנסות ממכירת כרטיסי קולנוע בשוק הסרטים השני בגודלו בעולם אחרי ארה"ב, האטה בשנה שעברה. הרשויות הסיניות אמרו שעל התעשייה להירגע ולהתמקד בעבודתה, ושבכוונתם להמשיך ולפקח על חברות ואנשים שנמצאים בסיכון גבוה להעלמות מס. על עובדי התעשייה "ליישם את ערכי הליבה הסוציאליסטיים, ובהיותם עובדי תעשיית הבידור להחזיק באמונה, באמפתיה ובתחושת אחריות בעידן החדש", דברי הרשויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות