אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גפני: בממשלה הבאה נבחן חוק שיאסור עבודות תשתית בשבתות ומועדי ישראל צילום: אלכס קולומויסקי

גפני: בממשלה הבאה נבחן חוק שיאסור עבודות תשתית בשבתות ומועדי ישראל

יו"ר ועדת הכספים, "התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הם הראיה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות בשבת". היום הודיע משרד התחבורה כי העבודות בגשר יהודית בתל אביב יחלו ב-25 בינואר ויימשכו שישה שבועות רצופים

22.01.2019, 20:05 | ליאור גוטמן
יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מסרב להשלים עם קיום עבודות התשתית על גשרון הולכי הרגל "יהודית" בתל אביב בשבתות, זה שיחבר בין רחוב יהודית ליגאל אלון, ובהודעה מטעמו שיוצאה הערב הוא מבטיח ש"השבת תובעת את עלבונה, התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הם הראיה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות האלו בשבת".

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, העבודות על גשר יהודית תוכננו לסוף אוגוסט האחרון אולם שר התחבורה ישראל כץ הקפיא אותן בטענה שהן יפריעו לעבודות החישמול של מסילת הרכבת. עיריית תל אביב עתרה לבג"ץ שהורה לכץ לנמק מדוע הפסיק את העבודות, תוך מתיחת ביקורת קשה על המהלך שכונה על ידי השופטים כ"נשף מסכות".

הכנות לבניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון, צילום: תומי הרפז הכנות לבניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון | צילום: תומי הרפז הכנות לבניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון, צילום: תומי הרפז

השורה התחתונה: היום (ג') הודיע משרד התחבורה לביהמ"ש שהעבודות יחלו ב-25 לינואר, כאשר הם יימשכו שישה סופי שבוע רצופים. ח"כ גפני טוען שהוא שוחח עם כץ, שניסה לטענתו למנוע את העבודות הללו, ואמר לגפני כי השבת לא ניתנה לעם ישראל כדי לחללה ולעשות בה עבודות שיפוצים. "בכל מקרה, נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בשבתות ובמועדי ישראל", סיכם גפני.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי צוטט היום באומרו ש"כפי שחזרתי ואמרתי - גשר יהודית קום יקום. שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות". לעומתו, משרד התחבורה לעומתו טען היום ש"בג"ץ קיבל את עמדת משרד התחבורה בכל הנוגע להקמת גשר יהודית וכל העקרונות שנקבעו על ידי שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ נשמרו במלואן. בניגוד להודעת ראש עיריית תל אביב חולדאי ,שלושת העקרונות שנקבעו על ידי השר כץ יושמו באופן מלא; דחייה של חצי שנה בביצוע העבודות, ביטול התוכנית לחסימה נפרדת להקמת הגשר וביצוע העבודות להקמת גשר יהודית במועדי העבודות לחשמול קו הרכבת ירושלים-תל אביב. הדחייה של חצי שנה במועד העבודות להקמת גדר יהודית נועדה לאפשר לרכבת להשלים את היערכותה לביצוע פרויקט החשמול בקו ירושלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
זהירות השבת בדרך
למעשה השבת לא רק שגרמה לתקלות ולעיקובים, היא גם אחראית על השפעת ולכן יש עומס בבתי החולים, החולים מטופלים בשבת על ידי רופאים שעובדים ולא על ידי רוח הקודש, היא גם אחראית על הפגיעה בחיילי צה"ל ששומרים עלינו בשבת, הם אמורים ללכת להתפלל והחברה מהחמאס יעצרו בגדר בעזרת השבת. הבעיה היחידה שרבים לא מבינים, זה הנזק העצום שהשבת מייצרת לנו, אולי הגיעה הזמן לומר לשבת, שבי תנוחי קצת, תני לנו לטפל בדברים. תעצמי עין פה ושם כמו שר הפנים שישב בכלא. אני אומר זמן לשבות לא עושים כלום ביום חול עד שהשבת עוזבת אותנו.
זק  |  23.01.19
לכל התגובות