אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש אישר את מכירת הפועל פתח תקווה לידי עמותת האוהדים צילום: אורן אהרוני

ביהמ"ש אישר את מכירת הפועל פתח תקווה לידי עמותת האוהדים

אוהדי הפועל פתח תקווה ירכשו את הקבוצה שלהם במיליון שקל. אבל עכשיו יתחילו כל הבעיות החריפות באמת שצריך לפתור

24.01.2019, 11:50 | אוריאל דסקל

השבוע אוהדי הפועל פתח תקווה רשמו את אחד מההישגים המרשימים ביותר של אוהדים בישראל. השופטת בתיק הפירוק, עירית וינברג נוטוביץ, אישרה את הבקשה של המפרק עו"ד יצחק יונגר, למכירת הקבוצה לידי העמותה. עכשיו זקוקה העמותה לאישור מהוועדה להעברת זכויות בהתאחדות לכדורגל.

קראו עוד בכלכליסט

חברי עמותת הכחולה. עשו היסטוריה, צילום: ליהי קרופניק חברי עמותת הכחולה. עשו היסטוריה | צילום: ליהי קרופניק חברי עמותת הכחולה. עשו היסטוריה, צילום: ליהי קרופניק

874 אוהדים שילמו בין 408 שקל ל-1,104 שקל כדי לרכוש את הפועל פתח תקווה מהמפרק של העמותה עו”ד יצחק יונגר במיליון שקלים. אחרי שנים של ניהול מחפיר של הקבוצה על ידי נוכלים, פושעים ואנשים חסרי מושג, האוהדים שמכנים את קבוצתם "הפועל איוב" הצליחו לעשות משהו שאף אחד לא באמת חשב שזה אפשרי: לגייס כסף, לגייס כוחות ולרכוש את הקבוצה שלהם. כל מי שמעורב בניהול עמותות אוהדים וקבוצות אוהדים יודע כמה זו עבודה קשה לגייס כסף ולגרום לכולם ללכת לאותו הכיוון. ואוהדי הפועל פתח

הקבוצה נרכשה כולה. ממחלקת הנוער (שבעבר "הופרטה" והופרדה מהעמותה) ועד קבוצת הבוגרים. נראה גם שהקבוצה בדרך להישאר בליגה הלאומית למרות שהתחילה את העונה במינוס 11 נקודות בעקבות כינוס הנכסים. הנציגים של האוהדים היה מעורבים בניהול הקבוצה בשנה-שנתיים האחרונות אבל עכשיו יש להם שליטה מלאה וזה אומר שעכשיו מתחילה העבודה הקשה.

קודם כל, הצרות הכי גרועות הן אלו שאתה "רוכש" ביחד עם המועדון. מיץ' גולדהאר יודע למה הכוונה. לקח לו שנתיים עד שהקנדי - עם הכסף העצום שיש לו - ניקה את כל הגורמים הרעילים במועדון. באיזשהו שלב אנשיו גילו מכשירי ציתות במשרדי הארגון. אז החלק הראשון הוא לנקות. אחרי זה מגיע הצורך להדוף כל מיני גורמים חיצוניים שמעוניינים להשפיע. מסוכני כדורגל שרואים הזדמנות לרווח ועד הורים של ילדים שחושבים שיש להם עכשיו הזדמנות להשפיע. דבר שלישי: פתאום הציפיות הן לקבוצת כדורגל מתפקדת והישגית. קבוצות אוהדים רבות מאבדות את הבסיס שלהן בגלל חוסר הצלחה על המגרש. כמו כן, הצלחה הינה קריטית להמשך גיוס אוהדים, תורמים, כספים וכו'.

בעיות מכל הסוגים ינחתו עכשיו על האוהדים/בעלים - בירוקרטיות, מקצועיות, מהותיות, קטנוניות. בשביל להתמודד עם הבעיות הללו, צריך אנשים שיתמודדו עם הבעיות הללו. ולכאן נכנסת הבעיה הגדולה ביותר בכדורגל הישראלי: כוח אדם. למצוא את האנשים שיעבדו עבורך - לא עבור כסף גדול במיוחד, לא עבור במה גדולה במיוחד - אלא עבור האוהדים, הקהילה, הרעיון, זו משימה לא קלה בכלל. וזו משימה חשובה -הכי חשובה. בקבוצת אוהדים - האוהדים הם המועדון יותר ממועדונים אחרים. בלעדיהם פשוט אין קבוצה. זה אומר שהאדם שבא לעבוד במועדון כזה - לא כפוף לבוס אחד אלא לרעיון. צריך אנשים שזה מתאים להם. וצריך אנשים טובים שזה מתאים להם.

בקיצור, אוהדי הפועל פתח תקווה עשו היסטוריה ומעוררים השראה. אבל עכשיו מתחילה העבודה הקשה באמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות