אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדמה צופה ירידה של עד 16% ברווח הנקי בשנת 2018

אדמה צופה ירידה של עד 16% ברווח הנקי בשנת 2018

הרווח צפוי לרדת ביחס לזה שנרשם בשנת 2017 והוא צפוי לנוע בין 234.7 ל-254.7 מיליון דולר; הירידה נובעת ממספר גורמים בעיקרם חשבונאיים ובהם הוצאות חד פעמיות; הרבעון הרביעי צפוי להיות חזק ולהציג גידול חד מאוד בהכנסות בעקבות השקה מוצלחת של מוצר חדש בברזיל

23.01.2019, 12:51 | חזי שטרנליכט
חברת מוצרי האגרוכימיה הסינית-ישראלית אדמה, מפרסמת היום (ד') את תחזית הרווח הנקי שתרשום לשנת 2018. אדמה שמנוהלת על ידי חן ליכטנשטיין, נמצאת בשליטת ענקית הכימיקלים הסינית כמצ'יינה, והיא נאלצת לדווח בשנה האחרונה מדי רבעון את הצפי לתוצאות הכספיות שלה, בשל מיזוג שביצעה לתוך חברת סנונדה הסינית. אדמה חוותה שנה מורכבת עם מספר גורמים שהשפיעו לשלילה על הרווח הנקי שלה.

קראו עוד בכלכליסט

בסיכום שנתי, הרווח הנקי המתואם לבעלי המניות, צפוי לרדת בין 9% ל-16% ביחס לזה שנרשם בשנת 2017. אדמה חוזה כי הוא ינוע בין 234.7 ל-254.7 מיליון דולרים מול רווח נקי של 280.1 מיליון דולרים ב-2017 כולה. באדמה מסבירים כי הירידה ברווח השנתי המתואם נובעת ממספר גורמים שהם בעיקרם חשבונאיים ובהם הוצאות חד פעמיות, הוצאות פחת, עלויות תפעול של הזזת מפעל של סנונדה, הוצאות מיסוי ועוד.

אדמה מציינת כי הרבעון הרביעי עצמו היה מוצלח והיא צפויה להציג עם פרסום התוצאות הסופיות מכירות שיא וצמיחה דו ספרתית. למעשה בסיכומה של 2018 מעריכה אדמה כי תציג שיא בהיקף ההכנסות שנובע בחלקו מהתייקרות המוצרים של החברה, וגם משיווק מוצלח של מוצר הקרונוס שהושק בברזיל. הרווח צפוי להיות נמוך מהשיא שהושג ב-2017, גם בשל מס נמוך במיוחד על ההוצאות בשנת 2017, לעומת הוצאות מס גבוהות יותר בשנה שחלפה.

ברבעון הראשון אשתקד, ביצעה אדמה עסקה חשבונאית שבה קיבלה מזומנים עבור מוצרי הדברה שהעבירה לחברה אחות, בשליטת כמצ'יינה, חברת סינג'נטה. העסקה בין החברות, אף שלא השפיעה עסקית בצורה משמעותית יצרה לאדמה רווח נקי חזוי "מנופח" בשל אותו הרבעון, שהופך את הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ל-372.7 עד 392.7 מיליון דולר ב-2018 מול רווח (לא מתואם) של 225.8 מיליון דולרים בשנת 2017.

במהלך 2018 חוותה אירופה תקופת יובש ארוכה שפגעה בחברת אדמה בעיקר ברבעון השני והשלישי של השנה. היובש הוביל להקטנת ההזמנות של חלק ממוצרי ההדברה של אדמה, ול"פספוס" מסוים בעונה. כמו כן, במחצית הראשונה רשמה החברה השלכות שליליות של מדיניות גידור המטבעות שלה, בשלב התנודות החריגות ביורו מול הדולר שפעלו נגדה. עלויות שהסתכמו בעשרות מיליוני דולרים שירדו לטמיון ופגעו ישירות בשורת הרווח הנקי.

ברבעון הרביעי, החברה צפויה להציג גידול חד במכירות שנבע בין היתר מההשקה המוצלחת של קוטל פטריות קרונוס, בברזיל ובאמריקה הלטינית. הצמיחה במכירות קוזזה במידה מסוימת כתוצאה מהשלכות עלויות הרכש של חומרי הגלם. עם זאת, אדמה עדיין צפויה להציג צמיחה דו-ספרתית בהיקף רווח הגולמי. לגבי שיעורו מההכנסות לא נמסרו פרטים בתחזית. החברה מציינת כי גם הרווח התפעולי וגם ה-EBITDA שלה צפויים להציג גידול. בשורה התחתונה הרווח הנקי ברבעון הרביעי עצמו, בניגוד לשנה כולה, צפוי להציג צמיחה.

מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין מנכ"ל חברת אדמה חן ליכטנשטיין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות