אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכבי תל אביב ביורוליג: מובילה בתפוסה, מקום עשירי במדיה החברתית צילום: עוז מועלם

מכבי תל אביב ביורוליג: מובילה בתפוסה, מקום עשירי במדיה החברתית

מבדיקה שביצע החוקר דימיטריז'ה צ'ורצ'יץ' מאתר runrepeat.com, עולה כי התפוסה הממוצעת בארנות ובאולמות של קבוצות היורוליג עומדת על 66% בלבד. רק שתי קבוצות - ז'לגיריס קובנה ומכבי תל אביב - ממלאות יותר מ-90% מהמושבים שלהן במשחקי הבית במפעל

23.01.2019, 12:05 | שירות כלכליסט

אתר runrepeat.com בדק את מספר הצופים באולמות היורוליג, וקבע שמכבי תל אביב וז'לגיריס קובנה הן הקבוצות הפופולריות ביותר בליגת הכדורסל הבכירה באירופה.

קראו עוד בכלכליסט

מכבי תל אביב ביורוליג. הרבה מעל הממוצע, צילום: עוז מועלם מכבי תל אביב ביורוליג. הרבה מעל הממוצע | צילום: עוז מועלם מכבי תל אביב ביורוליג. הרבה מעל הממוצע, צילום: עוז מועלם

לפי בדיקה של החוקר דימיטריז'ה צ'ורצ'יץ', התפוסה הממוצעת בארנות ובאולמות של קבוצות היורוליג עומדת על 66% בלבד. רק שתי קבוצות - ז'לגיריס קובנה ומכבי תל אביב - ממלאות יותר מ-90% מהמושבים שלהן במשחקי היורוליג.

כך, כמעט 5% מאוכלוסיית העיר קובנה מגיעה למשחקים של ז'לגיריס; בסקוניה מוויטוריה במקום השני, עם 4.6% מהאולכוסייה שמגיעה למשחקים; בודוצ'נוסט פודגוריצה וחימקי מדורגות במקום השלישי והרביעי, בהתאמה. שבע קבוצות מביאות פחות מ-0.2% מהאוכלוסייה המקומית לארנה במשחקי יורוליג.

מכבי תל אביב מובילה את היורוליג מבחינה תפוסה בהיכל (95%) ביחד עם ז'לגיריס; בודוצ'נוסט מדורגת שלישית (87%). מלבדן, ארבע קבוצות בלבד - ברצלונה, באסקוניה, פנרבחצ'ה וחימקי - רושמות תפוסה של יותר מ-70%. כל יתר הקבוצות - מלבד אולימפיאקוס (67%) ואולימפיה מילאנו (66%) - רושמות פחות מ-66% תפוסה, כאשר 66% זה הממוצע של היורוליג.

לפי הבדיקה, לקבוצות היווניות והספרדיות יש את בסיס האוהדים הגדול ביותר במדיה החברתית. רק במקרים של ריאל מדריד וז'לגיריס, מספר העוקבים אחריהן במדיה החברתית (טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם) גבוה ממספר התושבים בעירן. לריאל - כנראה בעיקר בזכות הכדורגל - מספר עוקבים הגדול ב-285% מאוכלוסיית מדריד: 18.3 מיליון עוקבים בשלוש המדיות החברתיות הגדולות מציבים אותה במקום הראשון בטבלת המדיה החברתית.

במקום השני נמצאת ברצלונה עם 3.2 מיליון עוקבים; פנרבחצ'ה שלישית עם 2.5 מיליון עוקבים; שתי הענקיות היווניות - אולימפיאקוס ופנאתינייקוס - במקום הרביעי והחמישי. מכבי תל אביב מדורגת במקום העשירי - מאחוריי צסק"א מוסקבה, ז'לגיריס, אנדולו אפס, באיירן מינכן וחמש הראשונות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות