אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי בזק: נשבות בעוד שבועיים - על רקע העברת השליטה צילום: אביב גוטר

עובדי בזק: נשבות בעוד שבועיים - על רקע העברת השליטה

הוועד דורש כי ינוהל עמו מו"מ בכל הנוגע להעברת השליטה, לצורך חתימה על הסכם קיבוצי; כמו כן מוחים העובדים על ההחלטה הרגולטורית, שאותה הם מגדירים כ"חד צדדית", לאפשר לעובדי קבלן להפעיל את ציוד המיתוג

23.01.2019, 14:30 | עומר כביר

ועד עובדי בזק מאיים להשבית את החברה החל מה-5 בפברואר, לאחר שאתמול אישרה ההסתדרות סכסוך עבודה בחברה. זאת, על רקע העברת השליטה הצפויה בחברה וחשש העובדים שהמהלך יפגע בזכויותיהם, וכן בעקבות הרחבת ההעסקה של עובדי קבלן.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה בנושא שהועברה להנהלת החברה נמסר שלשביתה המתוכננת יש שני מניעים. הראשון, כוונת החברה להעביר את השליטה בה. "זה דבר שיש לו השלכות על ציבור העובדים", נכתב. "נציגות העובדים דורשת כי ינוהל עמה מו"מ בכל הנוגע להעברת השליטה, לצורך חתימה על הסכם קיבוצי במסגרתו תשמרנה מלוא זכויות העובדים לרבות ביטחונם התעסוקתי, האיתנות הפיננסית, ותגמול העובדים לרבות שיתופם בפירות הקנייה והמכירה ועיגון נושאים שונים המצריכים הסדרה".

עובדי בזק (ארכיון), צילום: אביב גוטר עובדי בזק (ארכיון) | צילום: אביב גוטר עובדי בזק (ארכיון), צילום: אביב גוטר

כן מוחים העובדים על החלטה רגולטורית, שאותה הם מגדירים כ"חד צדדית", לאפשר לעובדי קבלן להפעיל את ציוד המיתוג של החברה ולבצע פעולות שעד עתה בוצעו בבלעדיות על ידי עובדים מן השורה. "להחלטה זו השלכה על ביטחונם התעסוקתי של העובדים והיא עלולה לגרום לפיטורים", הם מתריעים.

מבזק נמסר בתגובה: "הנהלת בזק תעשה כל מה שניתן על מנת שפיתוח תשתיות התקשורת והשירות ללקוחות בכל אזורי הארץ יימשך כסדרו. עם זאת, הרגולציה הפוגענית והחד צדדית המופעלת כלפי החברה ולקוחותיה, מגבירה את חששם של העובדים בהקשר וזה בהחלט מובן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
יו"ר הועד הזקן שלמה כפיר בן 73 מאיים חחחחח
לקרוא ולא להאמין, בבזק מפטרים עובדים צעירים, מקצועיים, עם משפחות בלי טיפת רחמים בהסכם עליו חתום הקשיש כפיר ומנגד מעסיקים ללא כל בושה יו"ר ועד קשיש בן 73 שלמה כפיר שדואג לעגן לעצמו זכויות להמשך עבודה במסווה של דאגה לעובדים כדי שהוא ימשיך לעבוד ולהרוויח מעל 95,000 שקל בחודש + 6 חודשי בונוס בכל שנה ובנוסף מקבל מהביטוח לאומי מענק זקנה בכל חודש ע"ס 2,500 ש"ח, אז האיש הזקן הזה באמת דואג לתעסוקה לעובדי בזק ומאיים בעצירת הפיתוח, או שהוא פועל בדאגה אגואיסטית לעצמו?
אילן  |  27.01.19
12.
כבר שנתיים רמת השירות והאמינות זוועה ו...
בשנה האחרונה רמת השירות ירדה עד כדי חרפה, אין התקנה אחת שמגיעה טכנאי מסיים והכול עובד, כל התקנה נמשכת 3 ימים אין ספור שיחות טלפון מעצבנות , אפס פיצוי על זמן אבוד. בדקתי ומצאתי שרמת השירות ירדה מאז שהעבודה בשטח עברה לקבלנים. הקבלנים מגיעים עם וספה, מבצעים העבודה בארון הסעף ונעלמים ללא בדיקה, בכל המקרים ומדובר על 11 מקרים ב 3 חודשים אחרונים, הטכנאי עזב בלי שעלה למשרדי הלקוח וכמובן ששירות לא עבד. לאחר שיחות כועסות בטלפון הגיע למחרת שוב טכנאי והסיפור חזר על עצמו. השיא היה ביום רביעי האחרון בנתיבות.
דודי  |  24.01.19
לכל התגובות