אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות להגנת הצרכן נגד ארקיע וישראייר: חדלו מיד ממכירת הכרטיסים משדה דב צילום: עמית שעל

נחשף בכלכליסט

הרשות להגנת הצרכן נגד ארקיע וישראייר: חדלו מיד ממכירת הכרטיסים משדה דב

בעקבות חשיפת "כלכליסט" שלפיה ארקיע וישראייר ממשיכות למכור כרטיסים לשדה דב לתאריכים מאוחרים מה-1 ביולי - יום סגירתו המיועד של השדה - הזהיר הממונה על הגנת הצרכן את המנכ"לים של שתי החברות: "מכירת הכרטיסים מהווה הטעיה של הצרכן, אתם מסתירים את העובדה שלא תוכלו לספק את השירות"

24.01.2019, 11:02 | נמרוד בוסו

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פנתה השבוע לישראייר וארקיע והתריעה בפניהן כי הן מטעות את לקוחותיהן ומפרות את חוק הגנת הצרכן, כאשר הן ממשיכות לשווק כרטיסי טיסה לאילת משדה דב שבתל אביב, לתאריכים מאוחרים מה-1 ביולי, יום סגירתו המיועד של השדה. זאת בעקבות חשיפת "כלכליסט" לפני שבוע בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

במכתבים ששלח הממונה על הרשות להגנת הצרכן עו"ד מיכאל אטלן למנכ"ל ארקיע ניר דגן ולמנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הוא כתב כי לפי חוק שדה התעופה דב הוז, המצמיד את סיום הפעילות האזרחית לסוף מועד הפעילות הצבאית במקום, וכן לפי הודעת משרד הביטחון על פינויו הסופי של שדה התעופה ב-1.7.2019 - נכון להיום מועד סיום פעילות השדה עומד על 1.7.2019.

שדה דב, צילום: עמית שעל שדה דב | צילום: עמית שעל שדה דב, צילום: עמית שעל

"במצב זה, שיווק ומכירת כרטיסי טיסה לאחר המועד האמור, עלול להטעות צרכן בפרט מהותי בעסקה בניגוד לחוק הגנת הצרכן. ייתכן שאתם מקווים שמועד הפסקת השדה ישונה שוב. אבל זה הימור שנעשה על גבו של הצרכן. אסור לכם להתנהל מול הצרכן תוך הטעייתו והסתרת העובדה שנכון למועד מכירת הכרטיסים לא תוכלו לספק לצרכן את השירות ששילם עבורו".

עוד הוסיף אטלן כי "הפרת חוק הגנת הצרכן מקימה עילת תביעה אזרחית ועילה לקיום הליכי אכיפה מנהלית ופלילית על ידי הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן. לפיכך, עליכם לחדול מיד משיווק כרטיסים באופן בו אתם פועלים כיום".

לגבי כרטיסים שכבר נמכרו למועדים אלה כתב אטלן כי מוטב לחברות להשיב לרוכשי הכרטיסים את כספם או להסדיר את תנאי העסקה כך שכלל הצרכנים שרכשו כרטיסים יידעו מהו מצבו העדכני של השדה. 

תגובת ארקיע: "לאור העובדה כי לנתב"ג אין כל יכולת להכיל אפילו 5% מפעילות שדה דב ולאור התיקון בחוק שדה דב המאפשר לשר הבטחון להאריך את פעילות השדה, ממשיכה ארקיע למכור כרטיסים לטיסות משדה דב לאילת, וזאת בהעדר כל חלופה אחרת.

"כך גם עושות כל החברות הפועלות בקווים הפנים ארציים משדה דב. האפשרות בדבר הפסקת הפעילות התעופתית בשדה דב הינה בידיעת הציבור, ולמען הסדר הטוב, ארקיע שילבה במסמכי ההזמנה הערה על כך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות