אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"טיב טעם לא במצב טוב. החברה זקוקה לי כעת" צילום: אוראל כהן

"טיב טעם לא במצב טוב. החברה זקוקה לי כעת"

בעלי הרשת חגי שלום, שהדיח את חתנו לשעבר עדי כהן ומונה למנכ"ל במקומו: "עשיתי הכל כדי שסיום כהונתו ייעשה בטוב, אבל הוא בחר במלחמה. אין לשפוט אדם בצערו"

24.01.2019, 11:15 | נווית זומר

"טיב טעם לא במצב טוב. אחרי 7 שנים עם עדי כהן כמנכ"ל, הגיע הזמן להחליף אותו". כך אמר אתמול בעל השליטה ברשת, חגי שלום. לדבריו, "מספיק לראות מה עשתה המניה בשנים האחרונות (איבדה 30% תוך 3 שנים, נ"ז), כאשר שאר הרשתות הנסחרות הכפילו את שוויין. החברה זקוקה לי כעת". עד לפני חצי שנה, כהן היה נשוי לבתו הבכורה של שלום, ולזוג 3 ילדים. כהן בחר אתמול שלא להגיב.

קראו עוד בכלכליסט

כהן (46) התלונן לפני כשבוע בפני דירקטוריון החברה על שלום כמי שהתערב בניהול החברה "ופגע בשלטון התאגידי", והשבוע הוצא לחופשה בהחלטת הדירקטוריון, עד לשימוע בדרך להפסקת כהונתו. שלום תפס את מקומו כמנכ"ל.

אתמול היה אמור כהן להגיע לשימוע בדירקטוריון, שאחריו יוחלט בעניין סיום תפקידו, אך לא הופיע. הוא שכר את עו"ד אלי זהר ואת איש יחסי הציבור רונן צור.

מימין עדי כהן מנכ"ל טיב טעם המודח וחגי שלום בעל השליטה ברשת, צילום: אסף לב מימין עדי כהן מנכ"ל טיב טעם המודח וחגי שלום בעל השליטה ברשת | צילום: אסף לב מימין עדי כהן מנכ"ל טיב טעם המודח וחגי שלום בעל השליטה ברשת, צילום: אסף לב

שלום אמר אתמול למקורביו כי "מול עיניי ניצבת רק טובת החברה. ביצועיה של טיב טעם מחייבים שינוי, והחברה זקוקה לי. בכוונתי להיכנס לכמה חודשים לתפקיד המנכ"ל ולממש את הפוטנציאל הגדול שלה. אני אארגן את החברה מחדש, ואצעיד אותה לכיוונים נוספים". עוד אמר, "עשיתי הכל כדי שסיום כהונתו של כהן ייעשה בטוב, אך הוא בחר בדרך של מלחמות. אין לשפוט אדם בצערו. אני כבר גדול בגיל ובניסיון, אבל יש צעירים שחושבים שאפשר לאיים".

לדברי שלום, אחרי שיקום החברה הוא מתכוון למנות לה מנכ"ל חדש, ואת עצמו ליו"ר פעיל. עד כה התפקיד לא התאפשר לו בשל הקרבה המשפחתית למנכ"ל.

דירוג הממשל התאגידי הונמך

בקשר לפיצויים שכהן טוען ששלום מסרב לשלם לו, אמר שלום למקורביו שכהן לא היה שכיר ולא התקיימו יחסי עובד־מעביד. לדבריו, חברת הארגז שבשליטתו מחויבת בשירותי ניהול לטיב טעם, והיא זו ששילמה לכהן כנגד חשבונית על שירותי ניהול, כולל הכל - גם פיצויים. "יש בתי דין ומוסד בוררות שיפסקו בעניין", אמר.

אתמול התברר כי הסכסוך נותן את אותותיו בחברה. חברת הייעוץ אנטרופי הודיעה למשקיעים המוסדיים על הורדת דירוג הממשל התאגידי של טיב טעם מ"רמה סבירה" ל"טעון שיפור" - רמה אחת בלבד מעל לדירוג "שלילי".

בין הסיבות שציינה אנטרופי להורדת הדירוג: הדיווח על עזיבת המנכ"ל, התקשרויות מהעבר של עסקאות בעלי עניין (שאושרו כדין, נ"ז), המעבר לדיווח חצי־שנתי על תוצאותיה הכספיות של החברה במקום דיווח רבעוני - מה שפוגע בשקיפות, פעילות נמוכה מול שוק ההון, עם עריכת מצגת רק אחת לשנה, התפטרותם של שני סמנכ"לי כספים בתוך שנתיים, עזיבתו של דירקטור חיצוני, והעובדה שבעל השליטה מינה עצמו כעת למנכ"ל.

אנטרופי מציינת את השעיית המנכ"ל כמניע לביצוע המיידי של בדיקתה לגבי החברה.

יצוין כי למרות הפרשה, עלתה השבוע המניה ב־1.9%, ובינואר כולו ב־6%. עם זאת, ב־3 השנים האחרונות היא לא הסבה נחת למשקיעיה, ונחתכה ב־30%.

על התוצאות העיבה רכישת רשת עדן טבע מרקט מכונס הנכסים. המהלך הסב גם לטיב טעם הפסדים כבדים, שגרמו לכהן ושלום להחליט על חיסול של רוב סניפיה העצמאיים. כהן מונה על ידי שלום לסמנכ"ל כספים בטיב טעם ב־2009. לאחר 4 שנים, קודם לתפקיד המנכ"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות