אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בספוטיפיי: חסימה מראש של אמנים שאינכם אוהבים

חדש בספוטיפיי: חסימה מראש של אמנים שאינכם אוהבים

כלי גילוי המוזיקה ורשימות הנגינה האוטומטיות אמנם פופולריים בשירות הסטרימינג, אך לא פעם מושמעים למשתמש שירים של יוצרים שאינם לרוחו - אם בשל סגנונם המוזיקלי ואם בגלל מעשיהם הציבוריים. הפיתרון: חסימה בקליק אחד

24.01.2019, 12:48 | שירות כלכליסט

ספוטיפיי חידשה את שירותיה בתכונה שמאפשרת לחסום מראש אמנים ספציפיים מלהופיע ברשימות ההשמעה האוטומטיות שלה.  

קראו עוד בכלכליסט

הרשימות הללו, שמשמשות בין השאר לגילוי מוזיקה חדשה, הן מהכלים הפופולריים בשירות הסטרימינג. ואולם, לא פעם קורה שמושמעים למשתמש שירים של יוצר שאינם לרוחו - אם מסיבות של טעם מוזיקלי ואם ממניעים אחרים; למשל, בימים אלה רץ בארה"ב קמפיין נגד הראפר R Kelly, שהואשם מספר פעמים בעבר בפדופיליה ותקיפה מינית.

חוסמים מראש, ולא סובלים תוך כדי האזנה חוסמים מראש, ולא סובלים תוך כדי האזנה חוסמים מראש, ולא סובלים תוך כדי האזנה

לפי דיווח של אתר thurrott, החברה ביצעה השקה שקטה של התכונה, בשלב זה עבור משתמשי iOS בלבד; הם יוכלו להיכנס לעמודי אמנים בשירות, ללחוץ על הרחבת נתונים ולבחור באפשרות Don't play this artist. האמן עדיין יופיע כאשר יתארח בשירים של יוצר אחר, במסגרת שיתופי פעולה מוזיקליים.

ספוטיפיי שקלה להשיק את הכלי הזה עוד ב-2017, ואף ביקשה פידבקים בנושא מציבור המשתמשים - אך החליטה שלא להשתמש בו מסיבות שלא חשפה. יש להניח שיכולת חסימת האמנים תגיע מהאייפון גם אל גרסאות האנדרואיד ואחרות. החברה מציעה למשתמש שורת כלים להתאמה אישית ושיפור חוויית ההאזנה שלו, אך ישנם עדיין דברים שנמצאים מחוץ לשליטתו. למשל, אין עדיין דרך לחסום סוגה לחלוטין - ולכן עדיין יכול לקרות ששיר לא מתאים יסתנן אל רשימת השמעה אוטומטית, פשוט בגלל שאלגוריתם ספוטיפיי החליט כך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות