אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה לראש עיריית אילת: נתניהו שוב לא הופיע לפגישה בעניין שדה דב צילום: אוראל כהן

אכזבה לראש עיריית אילת: נתניהו שוב לא הופיע לפגישה בעניין שדה דב

חודש לאחר ביטולה של פגישה קודמת עם רה"מ בעניין סגירת שדה דב, ודקות לפני פגישה שהיתה אמורה להתקיים השבוע, שוב התבשר מאיר יצחק הלוי כי נתניהו לא יופיע לפגישה, ובמקומו הגיעו נציגי האוצר ורשות מקרקעי ישראל התומכים בפינוי השדה. יצחק הלוי: "זה היה אמבוש. ממשיך להמתין לפגישה עם נתניהו"

24.01.2019, 15:32 | נמרוד בוסו

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו לא הופיע לפגישה שאמור היה לקיים שלשום (ג') עם ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, ושבה אמור היה לדון עמו בעתיד שדה דב בתל אביב. זאת, לאור התנגדותו החריפה של הלוי לסגירתו של שדה התעופה, המתוכננת ל-1 ביולי השנה. 

קראו עוד בכלכליסט

הלוי שהגיע לפגישה כמתוכנן לאחר שבועות ארוכים שבהם הוא עומד על פגישה אישית עם נתניהו, עודכן עם הגעתו על ידי ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה יואב הורוביץ, שנתניהו צפוי להיעדר, וזאת דקות ספורות לפני קיומה של הפגישה.

התרחשות זו באה חודש בדיוק לאחר ביטולה ברגע האחרון של פגישה קודמת שאמורה היתה להתקיים בין השניים בנושא. אז, ביטל נתניהו את הפגישה יום קודם לקיומה בשל מה שהוגדר כבעיות לו"ז.

ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, צילום: אוראל כהן ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי | צילום: אוראל כהן ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, צילום: אוראל כהן

בהיעדרו של נתניהו נערכה הפגישה עם הורוביץ ועם פקידים בכירים נוספים, בהם ראש אגף התקציבים שאול מרידור, מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) עדיאל שמרון, והמשנה ליועמ"ש (אזרחי) ארז קמיניץ, ומנהל רשות שדות התעופה (רש"ת) יעקב גנות, והבה הציג הלוי פעם נוספת את התנגדותו הנחרצת לסגירת השדה.

יש לציין כי הגורם היחיד שיכול היום למנוע את סגירתו של השדה ב-1 ביולי הוא נתניהו, בכובעו כשר ביטחון, וזאת מתוקף התיקון לחוק שדה דב שאישרה ועדת הפנים של הכנסת לפני כחודש, לפיו רשאי שר הביטחון לשקול דחיה נוספת בפינויו של השדה משיקולים ביטחוניים.

במהלך הפגישה אמר הורוביץ כי נתניהו הנחה לתת עדיפות לטיסות מנתב"ג לאילת וחזרה, ומנכ"ל רש"ת גנות אמר כי כך ייעשה. בנוסף לכך הבהירו הגורמים המקצועיים שנכחו, כי לדחייה נוספת בפינוי השדה צפויות להיות השלכות קשות מבחינתה של המדינה, וכי הדבר צפוי לטרפד את מהלך מעבר צה"ל דרומה, וכן לחשוף את המדינה לתביעות בהיקף של מיליארדי שקלים רבים.

בשיחה עם "כלכליסט" לא הסתיר יצחק הלוי את אכזבתו: "מבחינתי הישיבה היתה אמורה להיות עם ראש הממשלה, כפי שראש הממשלה עצמו הורה, ובה אוכל להציג בפניו את מלוא הנתונים על השלכות סגירת שדה דב, שכן לצערי יועציו מכשילים אותו בנושא הזה".

לגבי הישיבה והרכב המשתתפים בה, רובם ככולם מתנגדים נחרצים להמשך פעילות שדה דב, אמר הלוי: "זו היתה ישיבת 'אמבוש', שהכנים שעלו בה היו תכנים של העלאת גרה. מבחינתי היא כאילו לא היתה. אני עדיין מחכה לפגישתי עם ראש הממשלה, ומצפה ממנו לבחון את ההצדקות הבטחוניות להמשך פעילות השדה, כפי שקבע החוק שאושר לאחרונה".

מלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
לא לסגור את שדה דוב
מכת מוות לאילת לתושבים לחולים לתיירים הפסד עצום לת לאילת ולישראל ככלל הלוואי ויתעשת ביבי ויהפוך את ההחלטה אים לא לסגור את אילת הרמטית עד לשחרור שדה דוב במידה ולא לחסום את הנצלנים שלא מוכנים להזדהות מי הם הבעלים של השטחים האלה שמפעילי מכבש לחצים שנים כסף על שבטם בריאות ופריפריה שחיתות
צדק  |  27.01.19
לכל התגובות