אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל מתחילה לייצא קנאביס - כל מה שצריך לדעת צילום: חוות שיח

מנועי הכסף

ישראל מתחילה לייצא קנאביס - כל מה שצריך לדעת

ביום ראשון צפויה הממשלה לאשר יצוא קנאביס. כמה כסף זה יכניס למדינה, איך הפכנו מהקטר המוביל ברכבת בתחום - להיות הקרון האחרון, האם אנחנו מתקרבים לליגליזציה ואיך עצירת יצוא הקנאביס גורמת לבריחת טכנולוגיות בתחום מחוץ לישראל. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 42

24.01.2019, 16:12 | שי סלינס

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

זה לקח כמעט שנתיים, אין סוף דיונים, ועדות בכנסת, מסיבות עיתונאים ולא מעט הבטחות שווא - אבל אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, ביום ראשון צפויה הממשלה לאשר ייצוא קנאביס.

לפי ההערכות, אם וכאשר תתקבל ההחלטה, מדובר במהלך שעשוי להכניס למדינה מיליארדי שקלים בשנה מענף שפוטנציאל הרווחים בו עצום.

לפי ההצעה שתובא לממשלה על ידי האוצר, יתאפשר יצוא מוצרים שיקבלו רישיון על ידי הרגולטור במשרד הבריאות למדינות המתירות שימוש רפואי במוצרים אלו בתחומן, בהתאם לנהוג במוצרים רפואיים אחרים. ההצעה צפויה לפתוח שוק חדש ליצרנים ישראלים, דבר הצפוי להביא להגדלת השקעות בתחומי החקלאות, המחקר, הקניין הרוחני וליצירת מקומות עבודה חדשים בתחומים אלה.

בפרק ה-42 של מנועי הכסף אירחנו את ד"ר רוני בן שפרוט, מומחה בתחום הקנאביס הרפואי, עורך פטנטים ושותף בכיר בקבוצת ריינהולד כהן העוסקת בקניין רוחני. ביחד עם אורי גרינפלד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות, דיברנו על איך הפכנו מהקטר המוביל ברכבת בתחום - להיות הקרון האחרון, מה מצב השוק היום בישראל ובעולם ואיך עצירת יצוא הקנאביס גורמת לבריחת טכנולוגיות.

ישראל מתחילה לייצא קנאביס - כל מה שצריך לדעת
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןישראל מתחילה לייצא קנאביס - כל מה שצריך לדעת

גלעד ארדן ושי באב"ד, צילום: אוראל כהן גלעד ארדן ושי באב"ד | צילום: אוראל כהן גלעד ארדן ושי באב"ד, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות