אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון מגיב למנכ"ל מליסרון: "הוא ימשיך לעשוק את האנשים" צילום: יואב דודקביץ

כחלון מגיב למנכ"ל מליסרון: "הוא ימשיך לעשוק את האנשים"

בכנס סגור של 'כולנו' התייחס שר האוצר לטענת אבי לוי שלפיה התנגד משיקולים פוליטיים לביטול הפטור ממע"מ על מוצרים שמחירם עד 75 דולר: "זה אדם שמשתכר בסביבות ה-9-8 מיליון שקל בשנה. הוא לא מספר על שכר הדירה הרצחני על בעלי העסקים המסכנים אצלו. שהם נאלצים למכור ביוקר כדי לשלם לו את ה-8 מיליון בשנה"

25.01.2019, 14:27 | יניב רחימי

שר האוצר, משה כחלון, התייחס בכנס סגור שהתקיים אתמול עם ראשי המטות שלו בעפולה לטענה של מנכ"ל מליסרון, אבי לוי, לפיה כחלון התנגד לביטול הפטור ממע"מ על מוצרים שמחירם עד 75 דולר משיקולים פוליטיים. לוי טען שבפגישה עם אנשי משרד האוצר כולם מבינים שיש הפלייה בעניין המס שמקנה פטור ממע"מ לרכישות בסכומים של עד 75 דולר. לוי אמר שכחלון היה היחיד שהתנגד לביטול הפטור וזאת משיקולים פוליטיים והביע תקווה ששר האוצר הבא יהיה יותר קשוב למשק.

קראו עוד בכלכליסט

יממה לאחר הדברים של לוי, שנאמרו בכנס של חברת S&P מעלות, הגיב לכך כחלון בכנס של ראשי המטות של כולנו שנערך בעפולה ואמר: "היום מי שראה תקף אותי מנכ"ל מליסרון. מנכ"ל מליסרון זה אדם שמשתכר בסביבות ה-9-8 מיליון שקל בשנה. מה הוא אומר? הוא מנכ"ל של הקניונים. הוא אומר שאני צריך להעלות מס על הקניות אונליין, על הקניות של ה-75 דולר. שאני צריך להעלות מס כי לא באים לקנות אצלם.

אבי לוי, צילום: צביקה טישלר אבי לוי | צילום: צביקה טישלר אבי לוי, צילום: צביקה טישלר

"הוא לא מספר שהוא משית שכר דירה רצחני על בעלי העסקים המסכנים האלה שאצלו. הוא סוחט אותם. הוא לא מספר שהם נאלצים למכור ביוקר כדי לשלם לו את השמונה מיליון שקל בשנה. הוא אין לו חמלה על הזוג הצעיר שרוצה לקנות עגלת תינוק או איזה מזרון לתינוק. אתם יודעים למה? כי הוא לא יוכל להרוויח את השמונה או את העשרה מיליון שקל בשנה. כי הוא ימשיך לעשוק את האנשים. את זה מנכ"ל מליסרון לא מספר".

השבוע אמר לוי בכנס של S&P מעלות: "נפגשנו עם אנשי משרד האוצר וכולם מבינים שיש הפלייה בעניין מס. היחיד שהיה נגד ביטול הפטור ממס על רכישות באינטרנט היה כחלון, שמשיקולים פוליטיים לא הסכים לבטל את הפטור. אני מקווה ששר האוצר הבא יהיה יותר קשוב למשק. ביטלו את הפטור באוסטרליה, ואף הטילו מס על רכישות באינטרנט".

בדיון שהתקיים בתחילת נובמבר 2018 בבג"ץ בשאלת הפטור ממע"מ החליט בית המשפט שלא לבטל את הפטור ממע"מ על רכישות מאתרי קניות בינלאומיים בסכום של עד 75 דולר. העתירה הוגשה על ידי יבואנים וקמעונאים נגד שר האוצר משה כחלון, ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנהל רשות המסים ערן יעקב, בטענה כי יבואנים ישראלים מופלים לרעה על ידי המדינה שכן בקניות בחנויות בארץ הצרכן משלם מחיר מלא ללא פטור. איגוד לשכות המסחר שהגיש את העתירה בשם היבואנים הודיע כי הוא מושך את העתירה לאור עמדת בג"ץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות