אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל ישראל תחלק לאלפי עובדים בונוס של שלוש משכורות צילום: הרצל יוסף

אינטל ישראל תחלק לאלפי עובדים בונוס של שלוש משכורות

למרות הדוחות המאכזבים לרבעון הרביעי, שהובילו לצניחת מניית אינטל אתמול בניו יורק ב-5.5%, יצרנית השבבים תגדיל את הבונוס השנתי שלה לשלוש משכורות. אינטל מעסיקה בישראל 11 אלף עובדים - אלף עובדים נוספים שייכים למובילאיי

26.01.2019, 12:43 | הגר רבט

אינטל ישראל תחלק לאלפי עובדים בונוס בסך 3 משכורות, כך נודע ל"כלכליסט". זו השנה החמישית שאינטל ישראל מחלקת בונוס לעובדים, כאשר בשנים הקודמות עמד הבונוס על 2.5 משכורות. חלוקת הבונוס המרשים מתבצעת למרות הדוחות המאכזבים של אינטל לרבעון הרביעי. בעקבות פרסום הדוחות, צנחה אתמול מניית אינטל בוול סטריט ב-5.5%. 

מפעל אינטל בקריית גת מפעל אינטל בקריית גת מפעל אינטל בקריית גת

אינטל סיכמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 18.66 מיליארד דולר, לעומת 17.05 מיליארד דולר ברבעון המקביל. שורת ההכנסות לא עמדה בציפיות השוק שעמדו על 19.02 מיליארד דולר. החברה צופה לרבעון הנוכחי (ראשון 2019) הכנסות של 16 מיליארד דולר ורווח מתואם של 87 סנט למניה, מהותית מתחת לצפי האנליסטים העומד הכנסות של 17.29 מיליארד דולר ורווח מתואם של 1 דולר למניה.

לשנת 2019 כולה צופה אינטל הכנסות של 71.5 מיליארד דולר ורווח מתואם של 4.60 דולר למניה. צפי השוק עומד על הכנסות של 73.11 מיליארד דולר ורווח מתואם של 4.51 דולר למניה. נכון לסוף 2017, עמד הייצוא של אינטל ישראל על 3.6 מיליארד דולר, בהשוואה ל-3.3 מיליארד דולר ב-2016.

אינטל מעסיקה היום בישראל כ-11 אלף עובדים ועוד כ-1,000 עובדי מובילאיי.

מאינטל ישראל נמסר שבונוסים ניתנים לרוב עובדי החברה והם משקפים את הצלחת החברה ורווחיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
22 ואת שתולה של מובילאיי וממציאה נתונים לא נכונים. לאינטל ברור ששילמה 15 מיליארד יותר מידי
לא יודע בדיוק כמה יצרני רכב משתמשים בטכנולוגיה של מובילאיי ברכבי שלהם אך אני מכיר מתערוכות בחו"ל מערכות מטאיוון שנמכרו לפני 19 שנה ועושות בדיוק מה שהמובילאיי עושה ונמכרו ברבע מחיר.... מקווה שאינטל יצליחו לעשות מהלימון לימונדה ולהציל חלק מההשקעה אך לי נראה ברורו שאינטל שילמה הרבה יותר מידי על קניית מובילאיי..... ומובילאיי יכולים רק לחלום שהרוויחו מיליארד דולר בשנה החולפת מאיה (אם זה שמך האמיתי) תתעוררי מהחלום ואל תזרקי מספרים מופרכים כאלו פה כאילו שהקוראים באתר יקנו את המספרים האלו. דרך אגב לפי הסיפורים שלך מאיה אז המייסדים עשו טעות שמכרו לפני זמן קצר את מובילאיי ב- 15B$ ועכשיו היא שווה 100B$ ממש נתונים מגוחכים...... ואם כבר הזכרת את AMD היה שלב לפני יותר מ 10 שנים שהם כמעט בכניעו את אינטל ומי שהצילח את אינטל זה המהנדסים הישראלים שפיתחו מעבדים חדשים חזקים מאוד וחוסכים בחשמל בהתחלה למחשבים הניידים ואחר כך גם את דור מעבדי פנטיום למחשבים נייחים.
בשנת 2000 ראיתי מערכת טאיוונית כזו  |  01.02.19
22.
ל-2 אתה שתול של AMD? כי מובילאיי הרוויחו השנה מיליארד דולר והיא שווה 115 מיליארד דולר
לא ממש מבין את כל האנשים שטוענים שרכישת מובילאיי זה הפסד ענק לאינטל, כי הדוחות הכספיים מראים שמובילאיי הרוויחה השנה 41% יותר משנה שעברה - כמילארד דולר. וחברות ייעוץ בריטיות ואמריקאיות נונתנות שווי של 100 מילארד דולר למובילאיי. מובילאיי זה לא רק המערכת למניעת תאונות שרואים בישראל. מובילאיי זה טכנולוגיות ראיייה ממוחשבות, דאטה והרבה מאוד דאטה מהמצלמות, זה ה-100 פטנטים לשבביים זעירים, מובילאיי זו המערכות האקטיביות בעשרות מליוני כלי רכב בעולם כלי רכב (זה אולי נראה מקורי של היצרן אבל בעצם זה מובילאיי בפנים). קיצר, מי שאומר שאינטל נכשלו בריכשה אז טועים וטועים בגדול - רק להסתכל בדוחות הכספיים וכבר אשפר להבין כמה מובילאיי רווחית ואינטל מרוויחה.
מאיה  |  27.01.19
לכל התגובות