אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלות הגיוס והאופרציה מחברת Cortica מספרות להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

מיתוג מעסיק

מנהלות הגיוס והאופרציה מחברת Cortica מספרות להייטקיסט איך זה באמת לעבוד בחברה

התחרות על עובדים מוכשרים בענף ההייטק גוברת. במסגרת סדרת הראיונות של ערוץ הייטקיסט עם מנהלים בארגונים, מצאנו כי עבור טאלנטים, הבחירה במקום העבודה הבא מבוססת על הרבה מעבר לתלוש השכר. ראיון 76 מתוך 100 בסדרה! והפעם, סיון רון, מנהלת גיוס ושני סוי, מנהלת אופרציה בחברת Cortica!

13.05.2019, 17:43 | בשיתוף מערכת הייטקיסט

1. שני וסיון, מה מאפיין אתכם כארגון ואילו ערכים חרטתם על דגלכם?

המאפיין הבולט ביותר שלנו כארגון הוא האופי המשפחתי של החברה. העובדה שהעובדים נמצאים שנים רבות יחד יוצרת דינמיקה פנימית מיוחדת וחזקה של אמון ושקיפות מלאים. כשהצוות מתרחב נוספים גם עובדים שמגיעים ״מפה לאוזן״ ונוצרים קשרי חברות באווירה נעימה ומשפחתית, כך שכולם מגיעים למשרד כל בוקר עם חיוך.

אחת ההחלטות שחרטנו על דגלנו היא שלמרות שאנחנו סטארט-אפ, אנחנו ממשיכים להקפיד על שעות עבודה מסודרות כדי לעודד חיי חברה ומשפחה מחוץ למשרד. הקפדה זו מאפשרת לשמר רמות אנרגיה ומוטיבציה גבוהות – וכשצריך כולם ״נותנים פוש״ ומניעים את הארגון קדימה.

החברה דוגלת בשיתוף פעולה תוך ארגוני ומתן עזרה הדדית בין הצוותים השונים, שמאפשרים לה להתקדם בקצב מהיר. אנחנו גמישים, שאפתניים ולא מכירים את המילים "אי אפשר". המנהלים והעובדים שלנו חדורי מוטיבציה ומכווני מטרה, שלא שוכחים גם לכבד אחד את השני, לשמור על החיוך וליהנות מהדרך. אנחנו שמחים לתת קרדיט אישי או צוותי ולחגוג ביחד הצלחות.

2.אלו עובדים "ירגישו בבית" ויצליחו בארגון שלכם?

אנחנו מחפשים אנשים אינטליגנטיים, בעלי אנרגיות חיוביות, שמעוניינים לעבוד בסביבה מאוד דינמית ומשתנה. חשוב לנו שהעובדים יהיו שחקני צוות, שיאתגרו את הקיים ויחשבו באופן יצירתי. אנשים סקרנים ששואפים להתפתח ולהיות הטובים בתחומם, שמוכנים לקחת על עצמם אחריות ולקדם פרויקטים. אנשים עם חדוות יצירה, שעבורם החוויה של צעידה בטריטוריה חדשה ולא מוכרת מעלה יותר התרגשות מאשר חשש. עובדים שרואים בחלוציות טכנולוגית ועסקית דבר גדול ורוצים לקחת בה חלק ולהשאיר חותם.

האנשים שיצליחו בחברה ויצמחו איתנו, הם כאלו שמחפשים אתגר טכנולוגי, עבודה בסביבה דינמית, בעלת קצב מהיר, וכמובן אווירה חברית, שיתוף פעולה וכבוד הדדי. שילוב של יכולת אינטלקטואלית גבוהה וכישורים בין-אישיים מצוינים זה מה שמצליח בסופו של דבר בחברה. עובדים שנהנים לפצח אתגרים מורכבים ואוהבים לעבוד עליהם בצוות ירגישו אצלנו בבית.

3.כיצד אתם עוזרים לעובדים להצליח בארגון ולפתח את הקריירה שלהם?

אנחנו מספקים סביבת עבודה תומכת, מעניקים יחס אישי לכל עובד, מתעדפים קידום פנימי בתוך החברה על פני גיוס חיצוני. אנחנו מאתגרים את העובדים אבל לא זורקים אותם למים העמוקים, אלא תומכים בהם ומבטיחים את הצלחתם. הצוותים השונים נהנים לעזור אחד לשני ומייצרים סביבת עבודה בה הבלתי אפשרי הופך לאפשרי. אנחנו מעודדים חדשנות והתפתחות, ונותנים מקום לכל עובד לחלוק את דעותיו ורעיונותיו.

אנחנו מאתגרים את כלל הצוות לדחוף את הגבולות ולדלג מעל המכשולים שבדרך. אנו נדאג למקורות המידע הטובים בעולם לצורך פיתוח יכולות חדשות ובניית סל כלים רחב לפתרון בעיות. אנחנו עדיין בשלבי הסטארט-אפ ועוד לא קיימים אצלנו מסלולי התפתחות מובנים ומסודרים. יחד עם זאת, אנחנו מנסים לאייש כל תפקיד ניהולי שנפתח קודם כל על ידי אנשי החברה. כמעט 100% מראשי הצוותים והמנהלים בחברה צמחו מתוך החברה. היום, כשאנחנו נמצאים בתהליך של צמיחה מואצת, אנחנו בונים תהליך כניסה לחברה מוסדר יותר שיאפשר לעובדים החדשים להיקלט בצורה חלקה יותר ולהצליח בתפקידם מהר יותר. גם למנהלים הצעירים נבנה תהליך הדרכה מסודר יותר שיעזור להם להתפתח כמנהלים.

 

4. אילו אירועים / פעילויות החברה מקיימת לטובת העובדים?

אירועי Happy Hour והפקת ימי כיף לעובדים שנועדה לנתק את הצוות משגרת העבודה היומיומית, על מנת ליצור חיבור טוב יותר בקרב העובדים ואירועי גיבוש צוותיים.

צוות Cortica צוות Cortica צוות Cortica

5. מה החזון שלכם בכל הקשור לאנשים שעובדים בחברה?

 

 שאנשים שעובדים בחברה ירגישו שהם מאותגרים מספיק, שיראו תוצאות מעשיות לעבודתם והכי חשוב שייהנו מהדרך. ליצור סביבת עבודה פונקציונלית במטרה לאפשר לעובדים למלא את משימותיהם על הצד הטוב ביותר.

6. כיצד נראה יום עבודה בארגון?

 

זה מאוד משתנה בין הצוותים השונים אבל אצל הרבה מהעובדים זה יכלול קפה איכותי מהמכונה במשרד, ארוחת בוקר ולאחריה מתפצלים לעבודה בצוותים בחלל המשותף וממשיכים לרוץ עד לסיום המטלות. מתעדכנים מה אוכלים לצהריים, יוצאים לארוחה או מזמינים ואוכלים ביחד במטבח ואז חוזרים לעבודה. אנחנו משלבים זמן עבודה עצמאי ועבודה בצוות.

7.מה מאפיין את העובדים והמנהלים בארגון שלכם? אילו אנשים אתם מחפשים?

אנשים סקרנים, בעלי יכולת למידה עצמית גבוהה ששואפים לדחוף את עצמם ואת היכולות שלהם קדימה. אנשים שמבינים שביחד אנחנו יכולים להמשיך לקדם את הטכנולוגיה ולהשאיר חותם משמעותי.

מה שמאפיין את העובדים והמנהלים בחברה הוא מצויינות וחשיבה יצירתית ולוגית גם יחד. אנו מחפשים אנשים בעלי חזון, מלאי אנרגיה ומרץ להיכנס לתחום מתפתח ומסקרן שמוכנים להיות שותפים פעילים בבניית היסודות בתוך סטארט-אפ שעשוי לשנות את פני העולם בתחום הבינה המלאכותית (AI). למועמד שמצטרף לתחום יש הזדמנות להיות חלק ממשהו שעשוי לשנות סדרי עולם בתחום הכי חם שיש. אם יש באנשים שאיפה למצוינות, תשוקה למה שהם עושים ורצון להצליח – יש להם מקום אצלנו.

בואו להכיר אותנו לעומק ולהתעדכן במשרות הפתוחות שלנו באתר הקריירה שלנו בהייטקיסט.

הייטקיסט – פלטפורמת מיתוג המעסיק החדשה והיוקרתית לענף ההייטק בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות