אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטל: הפוליטיקה העולמית - תחזית קודרת להייטק צילום: intel

מנכ"ל אינטל: הפוליטיקה העולמית - תחזית קודרת להייטק

בוב סוואן חושש מהשפעות מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין, הברקזיט באירופה ומהלכים פוליטיים אחרים על תעשיות הטכנולוגיה. לדבריו, זו הסיבה שלקוחות בסקטורים השונים של אינטל חשים במתח ואי ודאות - מה שהוביל להנמכת תחזיות רבעונית מצידה

27.01.2019, 12:59 | רפאל קאהאן

מנכ"ל אינטל בוב סוואן צופה תקופה מאתגרת לענקית השבבים האמריקאית: "התחזית מעוננת מבחינת המאקרו והדינמיקה הגיאופוליטית", אמר בראיון ל-CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

"גיאופוליטיקה היא מה שתשפיע בסופו של דבר על הרצון של הצרכנים והעסקים לרכוש", אמר. "בין אם מדובר במלחמת הסחר בין ארה"ב לסין, הברקזיט או ההשבתה של הממשל האמריקאי, קשה להעריך את העתיד". אי הוודאות הזה, לדבריו, הוא המניע מאחורי הנמכת תחזיות אינטל לשנה הקרובה, שפורסמה במסגרת הדו"ח הרבעוני שלה ביום ה' שעבר.

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל, צילום: intel בוב סוואן, מנכ"ל אינטל | צילום: intel בוב סוואן, מנכ"ל אינטל, צילום: intel

סוואן סבור שחברות בתחומי המוצרים לצרכן והמוצרים לתאגיד יושבות על הגדר, וחוששות מהמשך השנה. אינטל מושפעת משני הסקטורים: הצרכנים הפרטיים הם שרוכשים מחשבים, מוצרי אינטרנט הדברים ובעתיד גם מכוניות אוטונומיות, והמתח הבינלאומי עלול להשפיע על נכונותם לקנות; ואילו התאגידים והארגונים - פרטיים וציבוריים כאחד - רוכשים רכיבים לתשתיות מרכזי נתונים, ענן ועוד, ומנמיכים בעצמם תחזיות צמיחה.

אינטל זקוקה לרוח חדשה: סוואן נכנס לתפקידו כמנכ"ל זמני, לאחר עזיבת בריאן קרזניץ' בשנה שעברה על רקע יחסים שניהל עם עובדת הכפופה לו. עד אז, כיהן סוואן כסמנכ"ל הכספים של ענקית השבבים, והוא אמר בעבר שישמח לשוב ולבצע את התפקיד. קשה להאשים אותו: אינטל נמצאת במקום בעייתי, שכן משברי המתח האמריקאי-סיני וההאטה בשוק המובייל השפיעו על כל יצרני הרכיבים בתעשייה. אינטל צריכה מנהיג שיידע לקדם מיזמים שונים ולהציג צמיחה עד שיבשילו התחומים עליהם הימר קרזניץ' - AI, רכב אוטונומי ודומיהם - ויהפכו למנועי רווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות