אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקטורי: "הצעות המתחרים לרכישת הקואופ יביאו לעליית מחירים" צילום: עומר מסינגר

ויקטורי: "הצעות המתחרים לרכישת הקואופ יביאו לעליית מחירים"

הרשת הגישה בקשה לביהמ"ש למתן גילוי פומבי להצעות הרכישה מהמתחרות ומציעה תמורה אפקטיבית בסך 120 מיליון שקל; בבקשה צויין שמיזוג בין רשת רמי לוי לקואופ יהווה מונופול, ומיזוג עם זול ובגדול יחסל את התחרות בשכונות עצמן

27.01.2019, 14:53 | ליטל דוברוביצקי

רשת ויקטורי הגישה היום לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה, במסגרתה היא מבקשת להורות לנאמני הקואופ, ד"ר שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב, להגיש דו"ח שעניינו מתן גילוי פומבי עדכני לנושים בדבר ההצעות השונות לרכישה של הקואופ.

קראו עוד בכלכליסט

מהבקשה של רשת ויקטורי שהוגשה על ידי עו"ד אהוד גינדס, עולה כי היא מציעה לרכוש את פעילות הסופרמרקטים של החברה, כעסק חי וכמקשה אחת. עוד צויין כי התמורה המוצעת תשולם במזומן.

סניף קואופ ירושלים, צילום: עומר מסינגר סניף קואופ ירושלים | צילום: עומר מסינגר סניף קואופ ירושלים, צילום: עומר מסינגר

"התמורה האפקטיבית שמציעה ויקטורי הנה כ-120 מיליון שקל, בכלל זה תשלום לקופת הנאמנים סך של 101 מיליון שקל, וכן ויקטורי נוטלת על עצמה לקיים ולכבד את תווי הקניה שבידי הלקוחות ועוד. לויקטורי יש יכולת ואיתנות פיננסית". 

עוד נכתב לבית המשפט כי "מחזור מכירותיה של ויקטורי הנו למעלה מ-1.7 מיליארד שקל. הרווח הנקי הוא עשרות מיליוני שקלים. ויקטורי הינה במסלול הירוק בהיבט ההגבלים העסקיים. לרשת ויקטורי אין נוכחות בירושלים וגם במודיעין ונתניה פעילותה לא מהותית. קרי, אין לויקטורי מניעה מהותית, או בכלל, לרכוש ולמזג אליה את כול פעילות הסופרמרקטים כמקשה אחת ובאופן מיידי".

לעומת זאת טוענת ויקטורי, כי לרשת רמי לוי שהגישה גם הצעה לרכישת קואופ "יש כיום כ-15 חנויות בירושלים. מיזוג בירושלים בין רמי לוי לבין הקואופ הוא מיזוג למונופול או קרוב מאוד לכך. התוצאה של מיזוג עם רמי לוי הינה ריכוזיות גבוהה מאוד בירושלים".

ומה באשר למציעה, רשת זול ובגדול? לטענת ויקטורי, "גם זול ובגדול הנו קמעונאי גדול בירושלים המפעיל עשרות סניפים בתוך שכונות ירושלים ובעוטף ירושלים. מיזוג של קואופ עם זול ובגדול מחסלת את התחרות בשכונות עצמן".

לפיכך, טוענת ויקטורי, הצעתה לרכישת קואופ מגלמת באופן הוגן את שווי השוק של הרשת הנמכרת. בבקשה צויין ש"ההצעות הגבוהות שהוגשו על ידי הקמעונאים השולטים בירושלים - רמי לוי וזול ובגדול - הן הצעות שנועדו 'לקניית התחרות'. הצעות רמי לוי וזול ובגדול יפגעו בתחרות ויביאו לעליית מחירים לצרכנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות