אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבהלה לקנאביס: ארוכה הדרך לרישיון ייצוא - 13 בלבד הונפקו עד כה צילום: Pavlina Schultz

הבהלה לקנאביס: ארוכה הדרך לרישיון ייצוא - 13 בלבד הונפקו עד כה

מעל לאלף גופים ביקשו ממשרד הבריאות רישיון לעיסוק בשלבי ייצוא הקנאביס השונים, אבל רק 13 עסקים לגידול, ייצור ושיווק כבר קיבלו אחד כזה: 4 משתלות, 4 חוות, 2 מפעלים ו-3 משווקים

27.01.2019, 19:06 | שחר אילן

1,055 גופים הקשורים בייצור, ייצוא ושיווק של קנאביס הגישו עד עכשיו בקשות רישיון למשרד הבריאות, ו-717 מהם סיימו את שלב האישור וקיבלו אישור ראשוני לתכנון והקמה. עם זאת, בשלב זה רק ארבע חוות גידול, ארבע  משתלות, שני מפעלים ושלושה עסקי שיווק קיבלו את הרישיון המיוחל. היום החליטה הממשלה לאשר את ייצוא הקנאביס הרפואי.

קראו עוד בכלכליסט

שתילי קנאביס, צילום: מגזין קנאביס שתילי קנאביס | צילום: מגזין קנאביס שתילי קנאביס, צילום: מגזין קנאביס

527 חוות לגידול קנביס הגישו למשרד הבריאות בקשה לרישיון, 372 מתוכן כבר עברו את הבדיקות ואת שלב א' בהליך הרישוי (הנפקת "אישור ראשוני" לתחילת תכנון והקמה); זאת, לאחר שעברו בדיקת משטרה ובדיקת בעלות על הקרקע. רק שני עסקי גידול נמצאים בשלהי השלב השלישי בהליך הרישוי, לאחר שכבר הקימו חוות ועברו את מבדקי האבטחה והאיכות החקלאית בהצלחה; עוד ארבע חוות גידול סיימו את כל הבדיקות והמבדקים וקיבלו רישיונות לעיסוק.

367 משתלות קנביס הגישו בקשות לרישיון, ו-256 מתוכן כבר עברו את הבדיקות ואת שלב האישור הראשוני; שתי משתלות נמצאות בשלהי השלב השלישי, לאחר שכבר הקימו חוות ועברו את מבדקי האבטחה והאיכות החקלאית בהצלחה; עוד ארבע משתלות סיימו את כל הבדיקות והמבדקים וקיבלו רישיונות לעיסוק.

89 יזמים הגישו בקשה להקמת מפעל ייצור, ו-52 מתוכם קיבלו אישור ראשוני לתכנון והקמה; שני מפעלים הגיעו לשלב השלישי בהליך הרישוי, לאחר שכבר הקימו מפעלים ועברו את הבדיקות של מכון התקינה; עוד שני מפעלים סיימו את כל הבדיקות וקיבלו רישיונות לעיסוק.

72 בתי מסחר (משווקים) הגישו בקשות לשיווק מוצרי קנביס רפואי; 37 מתוכם קיבלו אישור ראשוני לתכנון והקמה, כאשר בית מסחר אחד נמצא בשלהי השלב השלישי בהליך הרישוי, לאחר שכבר הקים אתר ועבר את הבדיקות של מכון התקינה; עוד שלושה עסקי שיווק סיימו את כל הבדיקות והמבדקים וקיבלו רישיונות לעיסוק.

מי שמתקדמים הרבה יותר מהר הם דווקא בתי המרקחת שמשווקים קנאביס בישראל: 105 בתי מרקחת הגישו בקשה לשיווק מוצרי קנאביס, כאשר 96 מתוכם כבר קיבלו אישורים ראשוניים; 27 נמצאים בהליכים מתקדמים לרישוי, ועוד 48 סיימו וקיבלו רישיונות לעיסוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות