אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתדרות המורים מאיימת בשביתה בשל סירוב משרד החינוך לבטל את מבחני המיצ"ב צילום: דנה קופל

הסתדרות המורים מאיימת בשביתה בשל סירוב משרד החינוך לבטל את מבחני המיצ"ב

לטענת הסתדרות המורים, "מבחני המיצ"ב גורמים לפגיעה קשה בתנאי העבודה ובזכויות מנהלי בתי הספר ועובדי ההוראה בבית הספר ומגבירים את העומס עליהם". מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, ״משרד החינוך ממשיך להוליך שולל את המנהלים ואת עובדי ההוראה"

28.01.2019, 09:41 | שחר אילן

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה במחאה על סירוב משרד החינוך לבטל את מבחני המיצ"ב או לערוך בהם רפורמה מקיפה. זאת, בעקבות הפרשה בה נפסלו חלק ממבחני המיצ"ב במתמטיקה ואנגלית לכיתות ה' ב-2018, ומשרד החינוך החליט לא לפרסם את הציונים שלהם. מנהלים רבים הואשמו בהונאה באמצעות העברת כמות חריגה של תלמידים לכיתות הזכאיות להקלות.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הפרשה דרשה הסתדרות המורים ממשרד החינוך לבטל את המבחנים. אתמול הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה, לדבריה בעקבות החלטת משרד החינוך, להמשיך ולקיים את מבחני המיצ"ב. בהסתדרות המורים אומרים שבמשרד החינוך רוצים לחפש פתרון משפטי שיאפשר לא לפרסם את תוצאות המבחנים. "זאת במטרה להשקיט את הרעש הציבורי שנוצר ולהימנע מתיקון הכשלים".

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על רקע כיתה בית ספר, צילום: אורן אגמון מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על רקע כיתה בית ספר | צילום: אורן אגמון מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד על רקע כיתה בית ספר, צילום: אורן אגמון

הסתדרות המורים מייצגת את המורים בבתי הספר היסודיים וחלק מהמורים בחטיבות הביניים. אך נראה שסיבה מרכזית ללוחמנות היא התחרות שיוצרת ארגון מנהלים בתי הספר החדש "מנהיגים". בדצמבר האשים הארגון את הסתדרות המורים כי היא מאיימת על המבקשים לעבור אליו.

העילות להגשת סכסוך העבודה, לטענת הסתדרות המורים הן: "מבחני המיצ"ב גורמים לפגיעה קשה בתנאי העבודה ובזכויות מנהלי בתי הספר ועובדי ההוראה בבית הספר ומגבירים את העומס עליהם. במקום שישמשו כלי עבודה לסיוע הצוות החינוכי, מבחני המיצ"ב מסכלים את יכולתו של הצוות החינוכי לפעול בצורה מקצועית. המשרד מסרב לשינוי כלשהו".

"אנחנו מסרבים להיות חלק מהפיקציה הזאת״, מסרה מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, ״משרד החינוך ממשיך להוליך שולל את המנהלים ואת עובדי ההוראה. לא הותירו לנו ברירה ולכן אנו מכריזים היום על סכסוך עבודה״.

בן דוד טוענת ש"מנהלים הוכפשו ברבים בהאשמות חסרות בסיס מבלי שהוכחה אשמתם ומשרד החינוך לא יצא להגנתם. עד היום משרד החינוך לא סיפק תשובה לשאלה, למה למרות דיווח מוקדם של מנהלים למשרד, על מספר התלמידים הזכאים להתאמות, התקיים המבחן. אם היה חשד, היו צריכים לעצור את המבחן לפני ביצועו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
סוף סוף מזכלית שמבינה עניין
מצבחן המיצב הוא מבחן המלמד את התלמידים המורים והמנהלים לשקר. מבחן שבגללו לא לומדים בשנת מיצב כלום בכיתה חוץ ממקצועות המיצב. פעילויות חברתיות, שיעורי חינוך, חינוך ערכי הכל מתבטל כדי שבית הספר יצליח במיצב. המבחן עצמו אידיוטי, נותנים לתלמידים מבחן של 30 עמודים בלי התאמות , בלי הקלות רק שתבינו שבבגרות אורך המבחן עד 6 עמודים ותלמיד יכול להגן על הציון באמצעות מבחן מגן והערכה חליפית, למה לא נותנים את הפריבילגיות האלה למורי החטיבה? עוד לא התעוררתם שם במשרד החינוך???
דוד  |  29.01.19
לכל התגובות