אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השביתה בשירות התעסוקה: 20 אלף מובטלים לא יקבלו את דמי האבטלה לחודש ינואר צילום: ישראל יוסף

השביתה בשירות התעסוקה: 20 אלף מובטלים לא יקבלו את דמי האבטלה לחודש ינואר

לפי ועד העובדים, בשל השביתה נמנע רישומם במערכת של אותם מובטלים, כמו גם העברת דיווח עליהם לביטוח לאומי. בנוסף, 20 אלף איש שהיו אמורים להפסיק לקבל תשלום לאחר שמצאו עבודה, ימשיכו לקבלו

28.01.2019, 12:44 | שחר אילן

כ-20 אלף עובדים, אשר פוטרו במהלך חציו השני של חודש ינואר ולא נרשמו בלשכות התעסוקה, לא יקבלו את דמי האבטלה המגיעים להם ב-1 בפברואר. זאת, בשל השביתה בשירות התעסוקה הנמשכת כבר כשבועיים, שמנעה רישום שלהם בשירות התעסוקה והעברת דיווח עליהם לביטוח הלאומי. כך מסר ועד עובדי שירות התעסוקה.

לטענת הוועד, 20 אלף איש שהיו אמורים להפסיק לקבל תשלום מכיוון שמצאו עבודה, ימשיכו לקבלו - שכן הביטוח הלאומי ימשיך להחשיב אותם כזכאים.

קראו עוד בכלכליסט

שירות התעסוקה, צילום: ישראל יוסף שירות התעסוקה | צילום: ישראל יוסף שירות התעסוקה, צילום: ישראל יוסף

עובדי שירות התעסוקה שובתים בטענה שהמדינה הפרה את התחייבותה לקלוט לעבודה ישירה את מאה עובדי הקבלן המועסקים בתוכנית "מעגלי תעסוקה". "נוצר כאן מצב אבסורדי", אומר יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי, "לפיו ישנם מובטלים אמיתיים שזקוקים לדמי האבטלה ואינם מקבלים אותם, לעומת כאלה שכבר חזרו לעבודה ויקבלו כספים לחינם".

לוי מאשים את משרד האוצר, שלדבריו "גורר רגלים ופוגע למעשה פעמיים באוכלוסיות המוחלשות. הוא מסרב לדרישה הצודקת שלנו לקלוט להעסקה ישירה את עובדי הקבלן, ואז כשאין לנו ברירה ואנחנו שובתים מי שנפגע אלה המובטלים". לטענתו, "נראה שמשרד האוצר רוצה להמשיך בשיטה הנפסדת של העסקה קבלנית נצלנית ומזיקה". עוד שאל: "איפה שר האוצר משלטי החוצות שאומר שרק הוא דואג לנו? הוא נעלם לגמרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות