אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות: אין חשד למעשים פליליים במותה של העובדת מחברת היהלומים של לבייב

הפרקליטות: אין חשד למעשים פליליים במותה של העובדת מחברת היהלומים של לבייב

על פי הפרקליטות, תיק החקירה נסגר בהעדר ראיות למעשה פלילי. הדדי, שעבדה בחברת LLD של לבייב נפלה אל מותה מבניין החברה בר"ג, לאחר שנחקרה בפרשת הברחת היהלומים לישראל

28.01.2019, 13:36 | תומר גנון

אין חשד למעשים פליליים במותה של מזל הדדי, עובדת בחברת LLD מקבוצת לב לבייב שנפלה אל מותה מבניין החברה בר"ג לאחר שנחקרה בפרשת הברחת היהלומים לישראל. כך הודיעה היום הפרקליטות.

קראו עוד בכלכליסט

מזל הדדי מזל הדדי מזל הדדי

"לאחר בחינה מעמיקה של נסיבות האירוע, והראיות שנאספו בתיק חקירת מותה של מזל הדדי ז"ל", נכתב בהודעת הפרקליטות, "נמצא כי אין חשד לעבירה פלילית ומשכך תיק החקירה נסגר בהעדר ראיות למעשה פלילי. מטעמי צנעת הפרט לא נפרט את כלל ממצאי החקירה".

על פי החשד בחקירה, חברת LLD של לבייב הפעילה רשת של בלדרים שהבריחה עבורה יהלומים מרוסיה לישראל, ומישראל לרוסיה, בהיקף של כ-300 מיליון שקל. בין החשודים בפרשה: בנו של לבייב, זבולון, ומנכ"ל החברה, ראובן שמואלוב, שגם חשודים בהשמדת ראיות. לבייב עצמו ששוהה בחו"ל דרוש לחקירה בישראל.

מקבוצת LLD לא נמסרה תגובה.

מהמשטרה נמסר אז בתגובה כי "אנו מצרים על תוצאותיו הטרגיות של האירוע. מטעמי צנעת הפרט משטרת ישראל אינה נוהגת להתייחס להליכים כאלה או אחרים הנוגעים לחקירות מתנהלות ולחשודים הנחקרים בגינן. למרות האמור, בשל ההודעה שפורסמה בשם החברה המעורבת בחקירה משטרתית, אנו רואים לנכון לציין כי הפרטים שהובאו בהודעה לוקים באי דיוקים מהותיים. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים, לצד נקיטת פעולות חקירה מגוונות שתכליתן – הבאת מבצעי עבירה לדין".

זמן קצר לאחר מכן, נפתחה חקירה בניסיון לברר האם הדדי נדחפה אל מותה, או שהופעלו עליה לחצים לא חוקיים שהובילו למותה. כאמור, הפרקליטות סגרה את התיק לאחר שלא נמצאו לדבריה ראיות למעשים פליליים.

החקירה נגד חברת LLD החלה בחודש מרץ האחרון, והתנהלה חודשים רבים תחת צו איסור פרסום גורף. זאת לאחר שיחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים עצרה בנתב"ג אדם בחשד שהבריח יהלומים על גופו. במסגרת החקירה נחתם הסכם עד מדינה עם עובד לשעבר בעסקי היהלומים של לבייב.

לטענת עד המדינה, הוא ואחרים שימשו כבלדרים שהבריחו בין השנים 2010-2018 יהלומים לישראל עבור LLD . על פי המידע שמסר, וראיות נוספות לכאורה שבידי צוות החקירה, היהלומים שמקורם במפעל LLD ברוסיה הוכנסו לישראל מבלי לדווח עליהם למכס בנתב"ג. זאת על מנת שיהיה ניתן למכור אותם בארץ ולהתחמק מתשלום מס הכנסה.

על פני גורם המצוי בפרטי חקירת מותה של הדדי שנערכה על ידי מחוז דן במשטרה, מצלמות האבטחה בבניין תיעדו אותה יוצאת ממנו ונכנסת אליו. מרגע כניסתה לבניין ועד אשר נכנסה לחדר השירותים שממנו נפלה אל מותה, היא תועדה לבדה. חדר השירותים עצמו אינו מצולם, אולם בסמיכות לכניסתה לא נקלטו במצלמות גורמים כלשהם שנכנסו אליו. בנוסף, כך על פי הגורם, נשללה הטענה שהיא קיבלה שיחת טלפון מחוקרי המשטרה בסמוך לחזרתה לבניין ונפילתה אל מותה.

ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה סיימה את החקירה שנפתחה בעקבות מותה של מזל הדדי ז"ל בחודש נובמבר 2018. בסיום החקירה שהתנהלה במשטרה ביסודיות תוך ביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת, עלה כי אין חשד לפלילים במקרה זה. הודעה על ממצאי החקירה ותוצאותיה הועברה היום למשפחה על ידי נציגי הפרקליטות והמשטרה. מטעמי צנעת הפרט לא נפרט אודות הממצאים שעלו. צר לנו על הניסיון להטיל דופי בחקירה שהתנהלה במקצועיות. בהזדמנות זו יודגש כי בפגישה היום סוכם כי משפחת המנוחה תגיש בקשה על מנת לקבל את חומרי החקירה ובכך להיחשף לכלל הראיות והממצאים בתיק שהובילו להחלטה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות