אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי מאשרת: נפרדת מהשליטה ב-ADO צילום: אוראל כהן

שיכון ובינוי מאשרת: נפרדת מהשליטה ב-ADO

חברת הנדל"ן אישרה את הפרסום בכלכליסט ודיווחה כי היא מוכרת 10% ממניות איי.די.או לקרן GO תמורת 240 מיליון שקל, ותמכור 20% נוספים; שיכון ובינוי מחזיקה ב-37.5% ממניות איי.די.או

28.01.2019, 14:21 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן שיכון ובינוי דיווחה לפני שעה קלה (ב') על מכירת חלק ממניות איי.די.או גרופ (ADO) שברשותה, ואישרה בכך את הפרסום בכלכליסט מהבוקר כי מהיום תחל בהיפרדות מהשליטה באיי.די.או.

קראו עוד בכלכליסט

שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף הסכימה על מכירת 10% ממניות איי.די.או במחיר של 86 שקל למניה לקרן GO שמנוהלת לטובת בני משפחתו של ג'יימס גולדסמית' המנוח. עבור מניות אלה תקבל שיכון ובינוי כ-240 מיליון שקל.

עם זאת החברה מחזיקה ב-37.5% ממניות איי.די.או, ותנאי מתלה בעיסקה הוא מכירה של 20% נוספים של מניות איי.די.או ע"י שיכון ובינוי תוך 120 יום ממועד חתימת העיסקה.

       

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי, צילום: אוראל כהן נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי | צילום: אוראל כהן נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי, צילום: אוראל כהן


 

GO תהיה רשאית לקבוע את זהותו של רוכש 10% נוספים מהמניות, בתנאי שהמכירה תהיה במחיר שלא יפחת מ-87 שקל למניה. מכירה זו תהיה חלק מהתנאי המתלה למכירת 20% מהמניות תוך ארבעה חודשים.

בנוסף, אם שיכון ובינוי לא תחתום תוך שבעה ימים על הסכם למכירת 10% נוספים (בנוסף ל-10% הקודמים, ש-GO תקבע מי ירכוש אותם), לכל אחד מהצדדים - GO או שיכון ובינוי - תהיה זכות לבטל את ההסכם. שיכון ובינוי מעריכה שתחתום תוך מספר ימים על הסכם זה.

ככל הנראה מדובר במכירה של 10% מהמניות לקרן אפולו, שכבר מחזיקה בכ-22% ממניות איי.די.או והיא בעלת המניות הגדולה בחברה. עם הרכישה צפויה אפולו לעלות ל-32% מהמניות. שיכון ובינוי התחייבה גם לא להתקשר בהסכם כלשהו למכירת מניות ב-30 הימים הקרובים, מעבר לשתי עסקאות אלה.

ומה עם האחים מיקי ואמיר דיין? בשלב זה הם לא רוכשים מניות, אלא מקבלים רק אופציית CALL לרכישת 7.5% ממניות איי.די.או במחיר של 88 שקל למניה. המניות שתרכוש חברת דיון שבבעלותם אינן חלק מהתנאי המתלה, ואם דיון תממש את האופציה היא תעלה לאחזקה של 25% באיי.די.או.

אם יושלמו המכירות הנוספות וההסכם עם GO יושלם, תקבל שיכון ובינוי 720 מיליון שקל ותרשום רווח עצום לפני מס של 480 מיליון שקל. אם היא תמכור רק 20% מהמניות היא תרשום רווח של 320 מיליון שקל לפני מס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות