אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכשרה לרמי שביט: יש לך שנה וחצי להעלות את ערכה של רשת המשביר צילום: מיקי נועם אלון

הכשרה לרמי שביט: יש לך שנה וחצי להעלות את ערכה של רשת המשביר

לפי הפשרה המוסכמת המשביר תעניק להכשרה פיצוי של 3 מיליון שקלים במזומן במיידי ופיצוי נוסף של עד 5 מיליון שקל ישולם אך ורק אם מניית המשביר תיפול ב17% ויותר למחיר של 91 אגורות ומטה

28.01.2019, 17:34 | רחלי בינדמן

זה היה מהיר: רק לפני שבוע הגישה חברת הכשרה ביטוח שבשליטת אלי אלעזרא המרצת פתיחה נגד המשביר 365 שבשליטת רמי שביט בטענות על פיצוי חסר של 10 מיליון שקל מכוח הסכם השקעה שלה מול החברה הציבורית וכבר היום (ב') דווח על פשרה בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

הסכסוך נולד על רקע מחלוקת ביחס לפרשנות הוראת סעיף מנגנון הפיצוי שקבוע בהסכם ההשקעה של הכשרה במשביר ממאי 2014. הכשרה השקיעה אז במשביר שהתמודדה עם משבר והכשרה דרשה וקיבלה סעיף שהבטיח לפצותה במקרה של קריסה במחיר המניה.

בפועל, לטענת הכשרה היא הייתה צריכה לקבל פיצוי של 23 מיליון שקל וקיבלה פיצוי בדמות הקצאת מניות נוספות במשביר בשווי של 13 מיליון שקל בלבד. במסגרת הפשרה סוכם כי הכשרה תקבל במיידי סכום של 3 מיליון שקל במזומן מהכשרה – בנוסף למניות נוספות שהוקצו לה כבר בחברה ובמאי 2020 יערכו הצדדים בחינה של המחיר הממוצע של מניית המשביר שוב.

רמי שביט בעל שליטה ומנכ״ל קבוצת המשביר לצרכן, צילום: צביקה טישלר רמי שביט בעל שליטה ומנכ״ל קבוצת המשביר לצרכן | צילום: צביקה טישלר רמי שביט בעל שליטה ומנכ״ל קבוצת המשביר לצרכן, צילום: צביקה טישלר

לפי הפשרה המוסכמת המשביר תעניק להכשרה פיצוי של 3 מיליון שקלים במזומן במיידי ופיצוי נוסף של עד 5 מיליון שקל ישולם אך ורק אם מניית המשביר תיפול ב17% ויותר למחיר של 91 אגורות ומטה (היום המניה נבחרת לפי 110 אגורות).

אם מניית המשביר תיסחר במאי 2020 בטווח שבין 91 אגורות ל140 אגורות יינתן פיצוי חלקי בלבד ואילו אם המניה תעלה ב27% ותחצה את ה140 אגורות לא ישולם פיצוי כלל.

במילים אחרות הכשרה נותנת למשביר שהות של שנה וחצי נוספות להעלות חזרה את ערכה לאחר הירידה החדה שספגה המניה בשנה החולפת.

עוד יובהר כי התשלום של 3 מיליון שקלים ניתן כמקדמה בלבד ובמידה ומחיר המניה יגיע ל140 אגורות בפרק הזמן המוסכם הכשרה תידרש להשיבו.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות