אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיאת העליון: "כוח, שבירה, חורבן - אלה מושגים שאין להם מקום בשיח על הרשות השופטת" צילום: אלכס קולומויסקי

נשיאת העליון: "כוח, שבירה, חורבן - אלה מושגים שאין להם מקום בשיח על הרשות השופטת"

השופטת אסתר חיות אמרה בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי כי "העצמאות המחשבתית ואי התלות הפוליטית היא נשמה אפה של כל רשות שופטת ושל כל דמוקרטיה. כך בימי שגרה וכך בימי בחירות"

29.01.2019, 10:29 | משה גורלי

"יש הטוענים שהרשות השופטת צברה כוח ועוצמה רבים מידי ולכן יש לבצע מהפיכה להחלשת כוחה. יש הטוענים כי מהלך זה כבר נעשה", כך אמרה הבוקר (ג') נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, בכנס הבינ"ל השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

"כוח, שבירה, חורבן - אלה מושגים הנמצאים בשיח כלפי הרשות השופטת. מונחים הלקוחים מעולם מושגים לוחמני אין להם מקום בשיח, נוקב ככל שיהיה. אנו נדרשים לאיזונים ובלמים ולא למלחמה מול הרשויות. איפוק, נטרליות וממלכתיות נדרשים לנו, לכל אדם".

אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון , צילום: אוהד צויגנברג אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון | צילום: אוהד צויגנברג אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון , צילום: אוהד צויגנברג

עוד אמר הנשיאה חיות כי "המבחן האמיתי של מערכת המתפקדת היטב הוא ביכולה לבחון את עצמה ולתקן את הטעון תיקון. והמערכת השופטת הוכיחה את יכולתה בכך. כך אנו עושים וכך נמשיך לעשות. השופטים והשופטות עושים וימשיכו לעשות את מלאכתם בנאמנה ובמסירות. העצמאות המחשבתית ואי התלות הפוליטית היא נשמה אפה של כל רשות שופטת ושל כל דמוקרטיה. כך בימי שגרה וכך בימי בחירות.

"ישראל, גם לאחר 70 שנות עצמאות, עדיין נתונה באיום קיומי מתמיד. ישראל מחויבת לעיקרון שלטון החוק ולהגנה על זכויות אדם בימי מלחמה ובימי רגיעה. ההבדל הוא בין ישראל כמדינת חוק לבין ארגוני הטרור שאינם רואים עצמם כמחויבים לחוק או למוסר. האתגרים הניצבים בפני ישראל לשמירת חוק נוכח הסביבה האסטרטגית בה היא מצויה - גדולים. אנו ניצבים מול גורמי איום רבים יותר שאינם כפופים לדין הבינלאומי", סיכמה נשיאת ביהמ"ש העליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות