אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יזמי סייבר התלוננו בפני נתניהו: "קל יותר לדבר עם ה-SEC מאשר עם הרשויות בארץ" צילום: רפאל קאהאן

יזמי סייבר התלוננו בפני נתניהו: "קל יותר לדבר עם ה-SEC מאשר עם הרשויות בארץ"

ראש הממשלה נפגש עם נציגי 20 סטארט-אפים בתחום אבטחת המידע, במסגרת כנס סייברטק 2019 שנערך היום בתל אביב. נתניהו מסר שהוא מודע לקשיי כוח האדם שבתחום ולזמינות משרדי הממשלה, אך שמימון ממשלתי לא יגיע לחברות מבלי תנאים מקדימים, למשל - מעבר לבאר שבע

29.01.2019, 13:25 | רפאל קאהאן

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא, ראש המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון וראש סגל רה"מ יואב הורוביץ ערכו היום (ג') מפגש בלתי פורמלי עם 20 נציגי סטארט-אפים בתחום הסייבר. המפגש התבצע במסגרת כנס האבטחה סייברטק 2019, שמתקיים בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה הודה בפני היזמים שהשתתפו במפגש שישנה בעיית איוש מהותית ופער בזמינות משאבים מצד הממשלה. "חייבים למצוא פיתרון לבעיית כוח האדם", אמר, מבלי להרחיב על פתרונות. עוד הוסיף כי משרדי הממשלה לא מספקים מענה אחיד לצורכי הסטארט-אפים והיזמים הישראלים.

ראש הממשלה בפורום היזמים בכנס , צילום: רפאל קאהאן ראש הממשלה בפורום היזמים בכנס | צילום: רפאל קאהאן ראש הממשלה בפורום היזמים בכנס , צילום: רפאל קאהאן

נושא כוח האדם, שמהווה כבר מספר שנים את הבעיה מהחמורות ביותר בתחום ההייטק השיראלי, בלט לאורך הפגישה: היזמים ביקשו מקום להכשרות גם בתחומי טכנולוגיה שאינם דורשים ידע מעמיק במדעי המחשב או בטכנולוגיה מתקדמת, בייחוד בפריפריה. אלה תחומים שלא דורשים הכשרה מעמיקה, הסבירו היזמים לראש הממשלה, ומאפשרים להעסיק את הבוגרים. "יש מקום ליוזמה כזו", אמר נתניהו והסביר שמדובר גם במאמץ של החברות להשתתף בהכשרות האלה ולהתחייב לתעסוקה של בוגרים. בנוסף, העלה אפשרות לקיצור הניסיון התעסוקתי הנדרש לאחר סיום הלימודים כדרך להאיץ הגעת עובדים מוכשרים חדשים לשוק.

נציגי הסטארט-אפים שטחו בפני ראש הממשלה את הבעיות עמן הם מתמודדים באופן יומיומי כיזמים בתחום אבטחת המידע. רוב טענותיהם נגעו לנושאי רגולציה וזמינות של מימון מצד רשות החדשנות. "אנו נתקלים פעמים רבות במצבים בהם הרבה יותר קל לנו לנהל דיאלוג מול ה-SEC בארצות הברית מאשר מול הרשות לניירות ערך או רשות החדשנות פה בארץ", טען אחד המשתתפים. בנוסף, התלוננו היזמים על מיעוט שיתופי הפעולה עם הגורמים הממשלתיים בתחום הניסויים והבדיקות. ראש הממשלה הסביר שכסף ממשלתי לא יגיע לחברות ללא תנאים מקדימים, ואונא הוסיף שישנם תמריצים לחברות סייבר שיסכימו להעביר את פעילותן או חלק ממנה לבאר שבע.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ההאקר מאשקלון
כנס עולמי ענק ומדהים!!!! בכיכובה של מדינת ישראל! אחת מהמדינות המובילות בעולם בתחום הסייבר! לעיקר, האם אתם מאמינים שמדינה שיש בידיה ובכוחה עוצמות אין סופיות להגנה מסייבר חיפשה את "ההאקר מאשקלון" במשך מספר שנים. שמעתם טוב, מספר שנים על פי פרסומי משטרת ישראל....! עד שלפתע הקימו שיתוף פעולה בין רשויות של האף בי איי ומשטרת ישראל וגילו אותו תוך ימים ספורים לאחר שנשלחו סוכנים אמריקנים לישראל....האם אתם מאמינים למעשייה הזו? אני חושב שצריך להיות תמים עד רמת השוטה כדי להאמין למעשיה זו. יש בסיפור הזה שאלות שאף אחד לא רוצה לענות עליהם.
ההאקר מאשקלון  |  29.01.19