אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: עברת את גיל 30 וטרם התחתנת? קבלי ימי חופש לדייטים צילום: שאטרסטוק

סין: עברת את גיל 30 וטרם התחתנת? קבלי ימי חופש לדייטים

טרנד חדש? שתי חברות בסין הודיעו כי יעניקו לעובדות רווקות שעברו את גיל ה-30 שמונה ימי חופשה נוספים בשנה לצורך טיפוח חיי האהבה שלהן

30.01.2019, 22:24 | רוני דורי

ליברליזם או תעלול יחסי ציבור? מגמה חדשה בסין מעניקה תוספת ימי חופשה בשנה לרווקות מעל גיל 30 לצורכי דייטינג, והרשת מתקשה להכריע אם מדובר בהטבה שיש לברך עליה, או להוקיעה כמלכודת דבש שמניעיה אינם תמימים.

שתי חברות תיירות במחוז האנגג'ואו (Hangzou) שבמזרח סין, הודיעו החודש כי יעניקו לעובדותיהן שעונות על הפרמטרים האמורים, ואינן משמשות בתפקידי שירות (non-frontline), שמונה ימי חופשה נוספים בשנה לצורך טיפוח חיי האהבה שלהן.

רווקה סינית ממתינה לדייט, צילום: שאטרסטוק רווקה סינית ממתינה לדייט | צילום: שאטרסטוק רווקה סינית ממתינה לדייט, צילום: שאטרסטוק

העיתון "South China Morning Post" מדווח כי מנהלת הרווחה באחת החברות, הואנג לי, צוטטה כאומרת ש"חלק מהנשים בצוות שלנו איבדו קשר עם העולם החיצוני, ולפיכך, אנו שואפים לתת להן יותר זמן פנוי ויותר הזדמנויות ליצור קשרים זוגיים". לדבריה, אם הנשים יהיו מאושרות יותר בחייהן האישיים, אז הן יהיו יעילות יותר בעבודה. העיתון מספר כי העובדות קיבלו את החדשות בהתלהבות רבה.

זוג סיני מאושר. האם בזכות ימי החופשה המיוחדים?, צילום: Marry Network זוג סיני מאושר. האם בזכות ימי החופשה המיוחדים? | צילום: Marry Network זוג סיני מאושר. האם בזכות ימי החופשה המיוחדים?, צילום: Marry Network

רווקות מעל גיל 30 נחשבות בסין ל"שאריות", משום שהאמונה השמרנית קובעת שנשים שלא מתחתנות עד אמצע שנות העשרים שלהן, הן פחות מושכות בעיני גברים. אבל יותר ויותר נשים בוחרות להשקיע את השנים הללו בטיפוח הקריירה שלהן, ולפיכך נישאות בגילאים מאוחרים יותר, או לא מתחתנות כלל.

ולא רק הנשים: על פי נתוני הממשלה היו למעלה מ-200 מיליון רווקים בסין בשנת 2015, ושיעורי הנישואים במדינה פוחתים בהדרגה מדי שנה מאז 2013.

בתוך כך, דווח כי בית הספר הניסויי דינגלאן, אף הוא בהאנגג'ואו, יעניק למוריו, גברים ונשים ללא הגבלת גיל, שני חצאי ימי "חופשת אהבה" מדי חודש, בנוסף על מכסת ימי החופשה הרגילה כמובן, ובלבד שהם רווקים או נשואים בלי ילדים. המטרה: להרים את המורל. בנוסף, גם להורים לילדים עד גיל 18 מבין מורי בית הספר תינתן הטבה שווה בערכה ("חופשת משפחה").

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות