אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 המדינות המסוכנות ביותר לטיול לבד: ונצואלה בראש צילום: איי פי

10 המדינות המסוכנות ביותר לטיול לבד: ונצואלה בראש

מדינות נוספות שרצוי להימנע מהן אם אתם חוששים מרמות פשע גבוהות הן אפגניסטן, אוגנדה ודרום סודאן. סינגפור לעומת זאת הוכתרה ליעד הבטוח ביותר לנסיעות לבד

29.01.2019, 21:00 | שירות כלכליסט
אנשים מעדיפים בדרך כלל לנסוע לחו"ל בחברה, אך לפעמים הנסיבות מחייבות דווקא נסיעה לבד, שיש לה כמובן יתרונות משלה. סקר בקרב מטיילים מנוסים מצא כי 38% מהם טיילו לפחות פעם אחת בגפם. יתרה מכך, הסטטיסטיקה מוכיחה כי 81% מהם יחזרו פעם נוספת על החוויה בתוך 12 חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

כשנוסעים לטיולים מסוג זה, בין אם מדובר בחופשת בטן גב בחופים או בטיול סקי בהרים, רצוי לבחור במקומות שבהם אפשר להרגיש בטוחים ככל האפשר, גם כשמסתובבים לבד.

דו"ח חדש שפרסם אתר התיירות wegoplaces.me ממפה את המקומות המסוכנים ביותר לטיול לבד. הדירוג מתבסס על דו"ח חוק וסדר של גאלופ גלובל ועל מדד השלווה העולמי, שבהם התבקשו התושבים של 142 מדינות לענות על סקר ביטחון אישי שכלל שאלות כמו כמה הם מרגישים בטוחים ללכת לבד בלילה, מה מידת האמון שלהם במשטרה המקומית, האם היו קורבן לשוד וכן הלאה.

לפי הדו"ח, ונצואלה היא המדינה הכי פחות בטוחה לנסיעות לבד. הסקר, שנערך עוד לפני המהומות האחרונות וניסיון החלפת השלטון, מצא כי 17% בלבד מהתושבים חשים בטוחים ללכת לבד בחושך, ו-24% סומכים על המשטרה. במקביל, 42% טענו כי היו קרבן לפשע בשנה האחרונה.

מדינות נוספות שרצוי להימנע מהן אם אתם חוששים מרמות פשע גבוהות הן אפגניסטן, אוגנדה ודרום סודאן. אלו הן שלוש המדינות היחידות שבהן שיעור התושבים שהיו קרבן לפשע, גבוה משל ונצואלה.

מבין 10 המדינות שהוגדרו הכי פחות בטוחות 5 הן באמריקה הלטינית ו-4 באפריקה דרומית לסהרה. שאר המדינות ברשימה הן גבון, ליבריה, דרום אפריקה, מקסיקו, הרפובליקה הדומיניקאנית, בוטסואנה וסיירה ליאון.

מנגד, סינגפור הוכתרה ליעד הבטוח ביותר לנסיעות לבד, כשאחריה מדורגות נורבגיה, איסלנד, פינלנד, אוזבקיסטן, הונג קונג, שוויץ, קנדה, אינדונזיה ודנמרק.

המדינות המסוכנות ביותר לנסיעה לבד:

 

10. סיירה ליאון

 

 , צילום: TrekEarth צילום: TrekEarth  , צילום: TrekEarth

בעבר כ-100 אלף תיירים היו מבקרים בסיירה ליאון בכל שנה בזכות החופים שלה. אולם מלחמות היהלומים ומלחמת האזרחים שהתרחשו בשנים 1991-2002, הפכו אותה ליעד מוקצה. עברו אמנם כמעט 20 שנה, אך בסיירה ליאון עדיין מתאוששים מזוועות המלחמה. לפי הסקר של גאלופ, חלק ניכר מהתושבים לא מרגישים בטוחים.

9. בוטסואנה

מלון Zarafa Camp, שמורת סלינדה בבוטסואנה , קרדיט: Great Plains Conservation מלון Zarafa Camp, שמורת סלינדה בבוטסואנה | קרדיט: Great Plains Conservation מלון Zarafa Camp, שמורת סלינדה בבוטסואנה , קרדיט: Great Plains Conservation

בוטסואנה נחשבת ליעד מומלץ לחובבי הספארי, וכיום מדובר במדינה בטוחה יחסית לבקר בה. אולם, המצב עלול להשתנות באופן פתאומי ולראיה, המדינה זכתה בניקוד נמוך בסקר של גאלופ.

8. הרפובליקה הדומיניקנית

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

התושבים לא מרגישים בטוחים במיוחד במדינה, ככל הנראה בשל מתיחות בגבול עם האיטי, שיעורי פשע גבוהים ברחובות והתפשטות של מחלות כמו כולירה ואיידס. משרד החוץ האמריקאי פרסם בשנה שעברה אזהרת מסע וקרא למבקרים לשמור על ערנות מוגברת.

7. מקסיקו

 , צילום: אייפי צילום: אייפי  , צילום: אייפי

מקסיקו היא מדינה נוספת מפניה הזהיר משרד החוץ האמריקאי. לפי סקר גאלופ היא מעט יותר מסוכנת מהרפובליקה הדומיניקנית, שכן היא סובלות מרמות גבוהות של פשע ושחיתות, שלא לדבר על קרטלי הסמים.

 

6. דרום אפריקה

 

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

שיעור מקרי הרצח בדרום אפריקה הוא אחד מהגבוהים בעולם – 30 מקרי רצח לכל 100 אלף תושבים, ולכן יצא למדינה מוניטין של מקום לא בטוח. עם זאת, לפי הסטטיסטיקה מרבית הרציחות מתבצעות על ידי מכריהם של הקורבנות וקשורות לקונטקסט חברתי ספציפי.

5. ליבריה

 

 , צילום: cc by tweefur צילום: cc by tweefur  , צילום: cc by tweefur

ליבריה היא מדינה שסועה נוספת בעקבות מלחמת אזרחים עקובה מדם. עם זאת, היא בשלבי השתקמות ומציעה חופים, יערות גשם ופארק לאומי שנחשב בין המוצלחים באזור.

4. גבון

 

 

 , צילום: National Geographic צילום: National Geographic  , צילום: National Geographic

 הבעיות בגבון כוללות שיעור פשע גבוה ושיבושים באספקת המים והחשמל.

3. דרום סודאן

 

 , צילום: african.co.il צילום: african.co.il  , צילום: african.co.il

התושבים במדינה דיווחו על אחד השיעורים הגבוהים ביותר של פשע, אפילו יותר מאשר בוונצואלה.

2. אפגניסטן

גם באפגניסטן התושבים דיווחו על רמות גבוהות במיוחד של פשע. 20% בלבד מהתושבים דיווחו שהם חשים בטוחים להסתובב לבד ברחובות בחושך.

 , צילום: unocha צילום: unocha  , צילום: unocha

1. ונצואלה

 

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

המדינה בדרום אמריקה נמצאת בשנים האחרונות במשבר כלכלי עמוק, לכך הצטרף לאחרונה חוסר היציבות בשלטון עם הכרזתו של חואן גוואידו על עצמו כנשיא החדש במקומו של ניקולס מאדורו, שבינתיים מסרב לוותר על השלטון. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות