אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות אסותא אשדוד: כללית דורשת סיוע של 2 מיליארד שקל צילום: עמית שעל

בעקבות אסותא אשדוד: כללית דורשת סיוע של 2 מיליארד שקל

בעקבות הסיוע לבית החולים של מכבי שנחשף בכלכליסט, דורש מנכ"ל כללית אהוד דודסון מסגן שר הבריאות יעקב ליצמן לסייע באופן שווה גם לבתיה"ח של כללית. במכתב לליצמן, טען דודסון כי הפער בסיוע מהווה "אפליה בין תושבי ערים שונות"

30.01.2019, 07:47 | שחר אילן

קופת חולים כללית דורשת ממשרד הבריאות להעביר לבתי החולים שלה לפחות 2 מיליארד שקל. זאת, בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" כי בית החולים אסותא אשדוד צפוי לקבל סיוע של רבע מיליארד שקל לכיסוי הגירעון שלו במסגרת הסכם הייצוב החדש של מכבי שירותי בריאות עם המדינה. מנכ"ל קופת חולים כללית אהוד דודסון העלה את הדרישה במכתב ששלח אתמול (ג') לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת דודסון, המצב בבתי החולים של הכללית מסכן חולים, ו"הדעת אינה סובלת אפליה בין תושבי ערים שונות".

מנכ"ל מכבי שירותי בריאות רן סער, שהוא היו"ר החדש של בית החולים אסותא אשדוד, חשף השבוע בראיון ל"כלכליסט" שהסכם הייצוב החדש של מכבי כולל סכום של 250 מיליון שקל שהקופה תזרים לכיסוי הגירעונות הקשים של בית החולים. לדבריו, "ל־2018 ו־2019 אנחנו מסודרים. שיא המשבר בבית החולים היה לפני חצי שנה". 

מימין: מנכ"ל מכבי שירותי בריאות רן סער ומנכ"ל כללית אהוד דודסון, צילום: עמית שעל מימין: מנכ"ל מכבי שירותי בריאות רן סער ומנכ"ל כללית אהוד דודסון | צילום: עמית שעל מימין: מנכ"ל מכבי שירותי בריאות רן סער ומנכ"ל כללית אהוד דודסון, צילום: עמית שעל

בראיון קודם ל"כלכליסט" אמר דודסון כי אם אסותא אשדוד יקבל סיוע, גם כללית תדרוש סיוע עבור בתי החולים שלה. לעומת זאת, סער טען שהסכם הייצוב של מכבי שעומד על 1.025 מיליארד שקל מיטיב איתה הרבה פחות מאשר ההסכם של הכללית שהיקפו 3.4 מיליארד שקל.

 

אלא שדודסון הגיב לפרסום ב"כלכליסט" בדיוק כמו שהבטיח. במכתב לליצמן הוא מפרט חישובים שלפיהם היקף הסיוע החריג שמקבל אסותא אשדוד הוא 600 אלף שקל למיטה לשנה. זאת, בנוסף למיליארד שקל שניתנו לצורך הקמת בית החולים.

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן , צילום: אייל בסון סגן שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: אייל בסון סגן שר הבריאות יעקב ליצמן , צילום: אייל בסון

לטענת דודסון, "במהלך הדיונים על הסכם הייצוב של כללית הובטח כמה פעמים על ידי נציגי האוצר ומשרד הבריאות, ואף על ידיך באופן אישי, כי בתי החולים של הכללית לא יופלו וכי כל סכום שיקבל בית החולים אסותא אשדוד יינתן לכללית, בהתאם להיקף המיטות שהיא מפעילה".

בתי החולים של כללית מונים 5,000 מיטות, וגירעונם הוא כ־2 מיליארד שקל. על רקע זה דודסון דורש סיוע של לפחות 2 מיליארד שקל.

"מיותר לחזור ולציין בהרחבה", כותב דודסון, "את התנאים הקשים שבהם מופעלים בתי החולים הכלליים שאינם בבעלות ממשלתית, ביניהם הצפיפות הגדולה, חדרי המיון העמוסים והתשתיות הקורסות שדורשות התערבות וסיוע מיידיים". לדבריו, "הדעת אינה סובלת כי בית החולים אסותא אשדוד אשר פועל כשנה יקבל קדימות בתקציב להפעלתו השוטפת, בעוד בתי החולים הציבוריים שהכללית מפעילה עדיין נאבקים על ההכרה בצורך שלהם בסיוע".

דודסון כותב עוד "כי לנוכח המצב הקשה אשר מסכן חולים והסכנה להמשך תפקודם התקין של בתי החולים, לא נוכל לאשר אפליה חמורה בין תושבי הערים באר שבע, ירושלים, נתניה, עפולה, נצרת ועוד - לבין הערים שבהן פועלים בתי חולים ממשלתיים או אסותא אשדוד". לפיכך, הוא דורש דיון דחוף במימוש ההבטחות שלדבריו ניתנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות