אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקטיביזם המוסדי במבחן צילום: ענבל מרמרי

פרשנות

האקטיביזם המוסדי במבחן

ענת גואטה חוזרת שוב ושוב על הצורך בחיזוק מעורבות הגופים המוסדיים בחברות ציבוריות. מה היא תעשה אם הדירקטוריון יצפצף עליהם?

30.01.2019, 08:05 | רחלי בינדמן

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה לא היתה יכולה לבקש לעצמה מקרה מבחן קלאסי מזה של פז כדי לבדוק את התנהלות הגופים המוסדיים בחברה ללא בעל שליטה.

כבר חודשים שגואטה מדברת מעל כל במה אפשרית על הצורך בחיזוק המעורבות המוסדית בחברות הציבוריות. והנה מגיע לו מקרה של חברה גדולה ללא בעל שליטה, שבה הגופים המוסדיים אמרו את דברם - ודרשו מינוי יו"ר חזק מול המנכ"ל הדומיננטי; אלא שהדירקטוריון בוחר משום מה לצפצף עליהם.  

קראו עוד בכלכליסט

הגופים המוסדיים, וליתר דיוק רק שניים מהם – בית ההשקעות מיטב דש וקרן הגידור נוקד - לא מוותרים ומתעקשים שקולם יישמע. בינתיים הקולגות שלהם שמחזיקים במניית פז, שכוללים את הפניקס, כלל, פסגות ומנורה, ממלאים פיהם מים.

השאלה הגדולה היא מה יקרה אם ועדת המינויים של חברת האנרגיה תחליט שלא להקשיב לדרישות של מיטב דש ושל נוקד, ותעדיף שני מועמדים אחרים על פני ביגר. זה נכון במיוחד אם המועמדים הללו באמת יהיו ראויים לתפקיד היו"ר.

מה תעשה אז גואטה? האם ביכולתה להתערב כדי להגן על הדרישות של בעלי המניות, או שעליה לתת לשחקנים לשחק את המשחק? כוחו של האקטיביזם המוסדי והיכולת של השחקנים בשוק ההון להתמודד עם חברה ללא בעל שליטה עומדים כאן למבחן.

יו"ר רשות ני"ע ענת גואטה , צילום: ענבל מרמרי יו"ר רשות ני"ע ענת גואטה | צילום: ענבל מרמרי יו"ר רשות ני"ע ענת גואטה , צילום: ענבל מרמרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות