אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל תחזיר למשק הישראלי 15 מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

אינטל תחזיר למשק הישראלי 15 מיליארד שקל

מדובר ברכש גומלין תמורת מענק של 800 מיליון שקל שתקבל להרחבת המפעל בקריית־גת

30.01.2019, 08:18 | נווית זומר
אינטל תבצע רכש גומלין מתעשיות וחברות ישראליות ב־15 מיליארד שקל בשש השנים הקרובות. זאת במסגרת הסכם רכש גומלין ענק שנחתם בימים אלה בין החברה לבין משרד הכלכלה, באמצעות הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי במשרד (הרשפ"ת).

קראו עוד בכלכליסט

רכש הגומלין הוא חלק מהתנאים שהציבה הממשלה לאינטל עבור קבלת מענק בסך 800 מיליון שקל להרחבת המפעל בקריית־גת, בהשקעה של 5 מיליארד דולר, שאושר לחברה במאי האחרון.

זיוה איגר, צילום: אוראל כהן זיוה איגר | צילום: אוראל כהן זיוה איגר, צילום: אוראל כהן

אתמול הכריזה אינטל על השקעת ענק נוספת, של כ־10 מיליארד דולר, בהקמת מפעל חדש בקריית־גת. על השקעה זו תערוך הרשפ"ת מו"מ נוסף עם החברה בנוגע לרכש גומלין. זיוה איגר, מנהלת רשפ"ת וקידום השקעות זרות במשרד הכלכלה, שניהלה את המו"מ האחרון, אמרה, כי המו"מ נמשך שישה חודשים. לדבריה, לאחר הכרזת אינטל אתמול על ההשקעה הנוספת, רכש הגומלין של החברה צפוי לגדול עד כדי הכפלתו.

"ההישג האמיתי למשק הוא לא רק הרחבת המפעל ומספר המועסקים, אלא העובדה שאינטל מחזירה לתעשייה הישראלית 15 מיליארד שקל בצורת רכש ציוד ושירותים מחברות וממפעלים ישראליים", אמרה איגר. "פירוש הדבר חיזוק העסקים בישראל, כולל העברת ידע מאינטל לעסקים מקומיים. ספקים של אינטל מחויבים לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שלה, מה שפותח להם עוד שווקים בינלאומיים ומעלה את הפריון. רכש הגומלין שווה ערך מוסף למדינה".

שר הכלכלה, אלי כהן, אמר: "נמשיך לעמוד על כך שחברות זרות יממשו את חובתן לרכוש בחזרה מהתעשייה הישראלית".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות