אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"במקום שיעלה אבק בבנק – תנו לכסף שלכם לצאת לעבודה" צילום: Shutterstock

"במקום שיעלה אבק בבנק – תנו לכסף שלכם לצאת לעבודה"

החשש מאפיקי השקעה אלטרנטיביים משתק ישראלים רבים. מי שמאס בפסיביות, בהסתמכות על משכורת חודשית ובהמתנה לנס כלכלי, צריך לשאול את עצמו שאלה אחת קשה

01.02.2019, 09:30 | מוטי אברג'יל

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

במציאות הכלכלית של המילניום השלישי, המלווה בארסנל שלם של תשלומים, הלוואות ומשכנתאות, היכולת לשמור את הראש מעל המים טמונה ביכולת לייצר אפיק הכנסה נוסף. רובנו יודעים לייצר כסף רק באמצעות עבודה, והאמת, זו לא חוכמה גדולה מדי. זה לא ממש משנה היכן בדיוק עובדים וכמה בדיוק משתכרים - בסיומו של יום עמוס ומתיש, התגמול הכספי מגולם בשכר שעתי או גלובלי, וכאן למעשה נעצר סעיף ההכנסות. מה שהשתכרת בזעת אפיך - זה מכלול הרווח שייצרת. לא שקל אחד יותר.

ללא מעט אנשים במדינת ישראל יש הון עצמי כזה או אחר. לא מיליונים, אלא סכום צנוע בהרבה, סביב 200-50 אלף שקל. לא צריך להיות מומחה לכלכלה כדי לדעת שעם הון כזה קשה לעשות משהו כיום, בטח אם החלום הוא לרכוש דירה שבאמת תשדרג את איכות החיים.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

בינתיים, את אותו הון עצמי נוהגים מרבית הישראלים להפקיד בבנק - זה מה שהם יודעים ומכירים. החשש מכל כיוון השקעה אחר משתק אותם. אף אחד לא דואג להציג להם אלטרנטיבות ולפתוח להם את הראש גם לאפיקים נוספים. וכך, ההון יושב בבנק ולא מייצר שום הכנסה נוספת עבור בעליו. מכאן עולה שאלה קשה שכל אחד ואחת חייב/ת לשאול את עצמו/ה: אם ברור לי שכסף הוא מצרך חשוב שבאמצעותו אפשר לייצר עוד הכנסה - אז מדוע אני נותן אותו לבנק בחינם?

אני מודה, לי באופן אישי הקונספט הזה ממש לא ברור, הוא אפילו מקומם אותי. מבחינתי, אם אני יוצא בבוקר לעבודה, גם הכסף שלי צריך לצאת לעבוד ולייצר עבורי תשואה. אז איך בדיוק עושים את זה?
מוטי אברג מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים | צילום: ניר בוקסנבאום מוטי אברג

אנחנו בקבוצת יעדים זיהינו את הצורך במסלולי השקעה אלטרנטיביים, ועם הרבה תשומת לב ומחשבה פיתחנו את לוח יעדים ואת קרן יעדים להשקעות בנדל"ן, שתי פלטפורמות המשלימות זו את זו. היעד הוא לחבר בין כוח הקנייה לבין הידע, ליישם את הניסיון והמקצועיות של הקבוצה ולסייע ללקוחות שלנו (שעבורנו הם גם שותפים) למנף את ההשקעה שלהם.

אנו מציגים מודל עסקי ייחודי לקבוצת יעדים, המתמקד בדירות מכונסי נכסים - תחום שאני סבור שלא הונגש עד כה לציבור בצורה נכונה. מהצורך הזה נולד הסטארט-אפ לוחי, סוכן אינטרנטי משודרג המאתר עבור המשקיעים שלנו "מציאות", במחירים שלא פעם נמוכים בעשרות אחוזים ממחיר השוק, או בתרגום חופשי - דירות הזולות ממחיר השוק בעשרות ובמאות אלפי שקלים. בהתאם לפרופיל המבוקש ולמשאבים הכלכליים שהוזנו, סורק לוחי את כל עסקות כונסי הנכסים שמפורסמות במדיות השונות ואשר האנליסטים של הקבוצה ניתחו ביסודיות, מאתר נכסים אופציונליים ומעניק לקהל המשקיעים שלנו הזדמנות אמתית להיות בעליו של נכס.

מהכרותינו את התחום, ברור לנו כי אין קיצורי דרך ועיגולי פינות. לכן, עד למציאת הדירה הנכונה והשלמת הרכישה, אנו מציעים ללקוחותינו את האופציה להשקיע יחד איתנו במיזמי נדל"ן מגוונים דרך קרן יעדים, וליהנות מתשואה קבועה ומוגדרת מראש לכל תקופת ההמתנה. באופן הזה מרוויח הלקוח פעמיים: גם הגעה לנכס במחיר מתחת לשווי שוק, וגם הכנסה נוספת כבר מהחודש הראשון. חשוב להוסיף כי תקופת ההשקעה היא לזמן מוגדר, לכל היותר 24 חודשים. אני יכול לספר בגאווה שלא מעט מלקוחותינו ממשיכים לתת בנו אמון ולהשקיע יחד עם הקבוצה, גם לאחר שמצאו דירה כלבבם.

השורה התחתונה ברורה: לכל מי שמאס בפסיביות, בהסתמכות על משכורת חודשית ובהמתנה לנסים - זה הזמן לצאת מהקיבעון ולשנות את דפוס החשיבה. במקום שהכסף שלכם יעלה אבק בבנק - תנו לו לצאת לעבודה.

 

הכותב הוא הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות